لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۷

رییس جمهوری آمریکا با رهبران خاورمیانه ملاقات می کند


رییس جمهوری آمریکا با رهبران خاورمیانه ملاقات می کند
رییس جمهوری آمریکا با رهبران خاورمیانه ملاقات می کند

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه میزبانی رهبران خاورمیانه را در کاخ سفید بر عهده می گیرد، با این هدف که امکان برقراری صلح بین اسراییل و فلسطینیان را ظرف یک سال فراهم آورد.

آقای اوباما یک روز پیش از آغاز رسمی مذاکرات مستقیم، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، و محمود عباس، رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی، ملاقات می کند.

آقای اوباما همچنین با حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر، و ملک عبدالله پادشاه اردن، رهبران تنها دو کشورعرب که با اسراییل قراردادهای صلح امضا کرده اند، به گفت و گو خواهد نشست.

در این میان، روز چهارشنبه صدها اسراییلی در مراسم خاکسپاری چهار اسراییلی ساکن کرانه غربی که در یک تیراندازی از داخل اتومبیل کشته شدند، شرکت کردند.

جناح مسلح گروه فلسطینی حماس مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.

نیروهای امنیتی فلسطینی در جریان حملات شبانه در کرانه باختری، با دستگیری بیش از ۲۰۰ نفر که به ارتباط با حماس مظنون هستند پاسخ دادند.

رییس تشکیلات خودگردان و نخست وزیر فلسطینی هر دو حمله کشتن اسراییلی ها را محکوم کردند.

جداگانه، یک گروه از اسراییلی های ساکن کرانه غربی گفت در اعتراض به حمله، عملیات ساختمانی در منطقه را از سر خواهد گرفت. این گروه قبلا دولت اسراییل را برای تمدید نکردن توقف موقت عملیات ساختمانی زیر فشار گذاشته بود. اما فلسطینیان می خواهند ساختمان سازی در زمینی که آن را بخشی ازکشور آینده خود می بینند، متوقف شود.

XS
SM
MD
LG