لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۸

وزیر خارجه اسرائیل صلح با فلسطینی ها را غیرممکن خواند


وزیر خارجه اسرائیل صلح با فلسطینی ها را غیرممکن خواند
وزیر خارجه اسرائیل صلح با فلسطینی ها را غیرممکن خواند

وزیر امور خارجه اسرائیل می گوید، در شرایط فعلی توافق صلح با تشکیلات خودگردان فلسطینی ها که مورد مورد حمایت غرب است، غیر ممکن به نظر می رسد و دولت اسرائیل باید در عوض، توافق محدودتری را پیگیری کند.

آویگدور لیبرمن در جریان یک کنفرانس با حضور دیپلمات های اسرائیلی گفت به جای توافق کامل صلح، اسرائیل باید در پی حصول یک توافق دراز مدت در خصوص امنیت و مسائل اقتصادی باشد.

وزیر امور خارجه اسرائیل در ادامه افزود فلسطینی ها هر توافقی را با اسرائیل رد می کنند ، فرقی نمی کند که این توافق چقدر سخاوتمندانه باشد و بر سر مسائل امنیتی اسرائیل، شکافهای غیر قابل عبور وجود دارد. او همچنین گفت که تشکیلات خود گردان فلسطینی در کرانه باختری، که اسرائیل خود را متعهد به مذاکراه با آن کرده است، مشروعیت ندارد، زیرا انتخابات را به تعویق انداخته است.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی تا یک سال دیگر و انقضای دوره ریاستش بر سمت خود باقی خواهد ماند و تاریخی برای انتخابات جدید تعیین نشده است.

پیشتر در روز یکشنبه یک خودروی جنگی اسرائیلی دو شبه نظامی فلسطینی را در نوار غزه کشت. مقامات ارتش اسرائیل گفتند کشته شدگان اعضای جهاد اسلامی بودند و سعی داشتند در امتداد جاده بمب کار بگذارند.

سیلوان شالوم، معاون نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشداری را خطاب به حماس، گروه شبه نظامی فلسطینی که کنترل نوار غزه را در دست دارد، صادر کرد. او گفت دولت اسرائیل آماده پاسخگویی درباره به گفته او «پیشگیری از حمله فلسطینی ها» است.

XS
SM
MD
LG