لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

جروزالم پست: توافق بین حزب نتانیاهو و حزب گانتز بر سر تشکیل دولت بسیار نزدیک است


جروزالم پست، روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه به نقل از منابعی در حزب آبی‌ و سفید به رهبری بنی گانتز، گزارش داد که توافق بین این حزب با حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو بسیار نزدیک است.

بنابر این گزارش، این منابع با اعلام قریب الوقوع بودن توافق برای تشکیل دولت ائتلاف بین این دو حزب در اسرائیل عنوان کردند که احتمال دارد این موضوع در شامگاه یکشنبه اعلام شود.

همچنین جروزالم پست نوشت که مطلع شده حزب لیکود از خواسته‌های خود برای تصویب قانونی در کنست برای ممانعت از برکناری بنیامین نتانیاهو از نخست‌وزیری یا معاون نخست وزیری در زمان تشکیل کابینه فراگیر توسط دادگاه، عقب‌نشینی کرده‌است.

پیش از این رئیس جمهور اسرائیل از «کنست» خواست نخست وزیر آن کشور را انتخاب کند. او به پارلمان اسرائیل سه هفته فرصت داد بر سر یک رهبر به توافق برسند یا کشور را برای چهارمین انتخابات پیاپی در یک سال آماده کنند.

تصمیم رئیس جمهور اسرائیل به این معنا نیست که گانتز و نتانیاهو نمی توانند به توافق برسند. دو رهبر پنج شنبه پس از انقضای مهلت تعیین شده گفتند به مذاکرات خود ادامه می دهند. نتانیاهو گفته بود که گانتز را به یک ملاقات دیگر دعوت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG