لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

اسرائيل در پاسخ به موشک‌پرانی از جنوب لبنان به مواضع حزب‌الله حمله کرد


آتش و دود ناشی از شلیک توپخانه‌ای از اسرائیل به تپه های جنوب لبنان - ۲۶ آبان ۱۴۰۲
آتش و دود ناشی از شلیک توپخانه‌ای از اسرائیل به تپه های جنوب لبنان - ۲۶ آبان ۱۴۰۲

ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش به پرتاب موشک و راکت‌پرانی حزب‌الله به شمال اسرائیل، یک مرکز فرماندهی حزب‌الله و دیگر سایت‌های متعلق به حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف قرار داده‌ است.

به گزارش تایمز اسرائيل، در یک بیانیه ارتش اسرائيل آمده است که در پی فرود آمدن یک راکت شلیک‌شده از لبنان در یک محوطه‌ بازی، آژیر خطر در شمال اسرائیل به صدا درآمد و یک موشک رهگیر به سمت یک هدف مشکوک شلیک شد.

بنا بر این بیانیه نیروهای ارتش اسرائيل همچنین «یک هسته» را که برای حمله به اسرائيل آماده می‌شد، مورد حمله قرار دادند.

این بیانیه گفت هیچ پهپادی به حریم هوایی اسرائیل نفوذ نکرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حزب الله لبنان روز دوشنبه ۲۹ آبان اعلام کرد نیروهایش با هواپیماهای بدون سرنشین، توپخانه، و موشک شمال اسرائيل، از جمله گروهی از سربازان اسرائيلی، را هدف حمله قرار داده‌اند.

تایمز اسرائيل در خبر خود گزارشی از تلفات یا زخمی‌های احتمالی منتشر نکرد.

حزب‌الله لبنان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس گزارش‌ها حکومت ایران سالانه صدها میلیون‌ دلار به آن می‌دهد.

از زمان حمله تروریستی حماس به اسرائيل در ۱۵ مهر، حزب‌الله ده‌ها نفر از نیروهای خود را در درگیری با اسرائيل از دست داده است.

حماس که مورد حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است، روز ۱۵ مهر با اجرای یک حمله تروریستی به مناطق جنوبی اسرائیل دست‌کم ۱۲۰۰ نفر را که عمدتا غیرنظامی بودند کشت و حدود ۲۴۰ نفر، از جمله کودکان، زنان و سالمندان را گروگان گرفت.

اسرائیل در واکنش به این اقدام با فراخوان برای نابودی حماس حملات هوایی، دریایی، و زمینی گسترده‌ای را به نوار غزه را آغاز کرد.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورهای جهان حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG