لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

حزب الله لبنان مدعی شلیک به یک پهپاد اسرائیلی شد؛ ارتش اسرائیل: یک پهپاد در جنوب لبنان سقوط کرده است


حزب‌الله لبنان مدعی شد که یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل را در جنوب این کشور مورد هدف قرار داده است اما ارتش اسرائیل می‌گوید که یک پهپاد این کشور در «جنوب لبنان» سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در پی افزایش تنش در مرز اسرائیل و لبنان، حزب الله لبنان مدعی شد که اوایل روز دوشنبه ۱۸ شهریور یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی را در جنوب لبنان مورد هدف قرار داده است.

بنابر این گزارش در بیانیه حزب الله آمده است که «این هواپیمای بدون سرنشین با کمک سلاح‌های مناسب بر فراز شهرک رامیه مورد هدف قرار داده است و در حال حاضر این هواپیمای بدون سرنشین در دست این گروه است.» در این بیانیه توضیح بیشتری ارائه نشده است.

همچنین ارتش اسرائیل نیز گزارش داد که یک پهپاد این کشور در « فعالیت معمول خود» در جنوب لبنان «سقوط» کرده‌ است. اما توضیحی درباره چگونگی سقوط آن نیز اعلام نشده است.

اسرائیل درباره این هواپیمای بدون سرنشین گزارش داد که پهپاد سقوط کرده یک پهپاد «ساده» است و خطری وجود ندارد که اطلاعاتی به دست دشمن بیفتد.

ارتش اسرائیل همچنین گفته است که این پهپاد روز یکشنبه سقوط کرده است.

چندی پیش نیز ارتش اسرائیل یک تصویر هوایی از یک سایت تولید موشک های «نقطه زن» حزب الله لبنان را منتشر کرده و گفته بود که این سایت با سازماندهی ایران و حزب الله ساخته شده و تجهیزات آن را نیز ایران تهیه کرده است.

اسرائیل جمهوری اسلامی ایران را متهم می کند که در تلاش ایجاد مسیری زمینی برای تامین و فراهم ساختن چنین تسلیحاتی از طریق عراق، شمال سوریه تا لبنان است.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG