لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

اسرائیل: حزب الله تجهیزات یک سایت تولید موشک «نقطه زن» را به مناطق غیرنظامی منتقل می‌کند


حساب توئیتر فارسی ارتش اسرائیل در توئیت جدیدی یک تصویر هوایی از یک سایت تولید موشک های «نقطه زن» حزب الله لبنان را منتشر کرده و گفته است که این سایت با سازماندهی ایران و حزب الله ساخته شده و تجهیزات آن را نیز ایران تهیه کرده است.

ارتش اسرائیل می گوید در این تصویر هوایی، مجتمع پشتیبانی، مجتمع تولید موتور، مجتمع تولید مواد منفجره سرجنگی و مجتمع بررسی کیفیت سایت تولید موشک های «نقطه زن» دیده می شود.

به گفته ارتش اسرائیل، این سایت که در نزدیکی شهر «نبی شیت» قرار دارد، «در سال های اخیر به عنوان محلی برای تولید سلاح با سازماندهی ایران و حزب الله تاسیس شده است.»

ارتش اسرائیل می گوید در این کارگاه، تجهیزات تهیه شده توسط ایران وجود دارد که از آنها برای تولید موشک هایی با خطای کمتر از ۱۰ متر، استفاده می شود و همچنین ایران، «اپراتورهای تولید [موشک] را آموزش می دهد و به طور مرتب کار را در سایت همراهی می کند.»

اسرائیل می گوید این پروژه برای حزب الله لبنان اهمیت زیادی دارد و «به همین دلیل، در روزهای اخیر، از بیم حملات احتمالی، فعالان این سازمان مشغول تخلیه تجهیزات اختصاصی و گران قیمت از مجتمع و انتقالشان به املاک غیر نظامی در لبنان و من جمله بیروت هستند.»

ارتش اسرائیل، که نام اصلی آن «نیروهای دفاعی اسرائیل» (به اختصار: آی‌دی‌اف) است، از تاریخ ۳۰ مرداد شروع به انتشار محتوا به زبان فارسی در توئیتر و اینستاگرام کرد و شش روز بعد نیز ​کانالی را به زبان فارسی در تلگرام ​راه انداخت.

ارتش اسرائیل افزون بر زبان‌هایی چون عبری، انگلیسی، و فارسی، به زبان‌های دیگری مانند عربی، فرانسه، و اسپانیایی نیز فعالیت می‌کند. ارتش اسرائیل در پی راه اندازی حساب فارسی توئیتر، نوشت: «مردم ایران شایسته آن هستند که حقایق را بشنوند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG