لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۶

خانواده‌های فلسطینی در معرض اخراج از اورشلیم گزینه «مصالحه» دادگاه عالی اسرائيل را نپذیرفتند


 اورشلیم - آرشیو
 اورشلیم - آرشیو

خانواده‌های فلسطینی که با حکم اخراج از خانه‌های خود در شرق اورشلیم روبرو هستند، روز سه‌ شنبه ۱۱ آبان، گزینه مصالحه از سوی دادگاهی در اسرائیل را رد کردند.

به گزارش رویترز، این موضوع را یکی از اعضای این‌ خانواده‌ها عنوان کرد. این خانواده‌ها در یک نبرد حقوقی طولانی مدت با شهرک نشینان یهودی قرار دارند.

محمد الکرد، یکی از اعضای خانواده‌های فلسطینی و از فعالان شبکه‌های اجتماعی، در توئیتی نوشت: «مردم شیخ جراح، پیشنهاد مصالحه را رد کردند.»

شیخ جراح محله‌ای در شرق اورشلیم است که خانه‌های این فلسطینی‌ها در آن قرار دارد.

در ماه مه، اختلاف بر سر اخراج احتمالی چهار خانواده فلسطینی از شیخ جراح به تنش در اورشلیم دامن زد. آن تنش آغازگر یک جنگ یازده روزه بین اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه شد.

چهار خانواده‌ فلسطینی از دادگاه عالی اسرائیل خواسته بودند که به درخواست تجدید نظر آنها علیه حکم یک دادگاه بدوی، که به نفع شهرک‌نشینان یهودی صادر شده است، رسیدگی کند. شهرک‌نشین‌ها می‌گویند خانه‌های فلسطینی‌ها در زمینی ساخته شده است که روزگاری در مالکیت یهودیان بود.

گزینه مصالحه‌‌ دادگاه عالی اسرائيل این بود که خانواده‌های فلسطینی در برابر این که مالکیت شهرک‌نشین‌ها بر آن اراضی را به رسمیت بشناسند، از وضعیت «محافظت شده» برخوردار شوند؛ ولی آنها این گزینه را رد کردند.

XS
SM
MD
LG