لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

نتانیاهو در «روز اورشلیم» درباره برخورد با تهدیدهای جمهوری اسلامی چه گفت


بنیامین نتانیاهو در جریان مراسم روز اورشلیم در بخش هایی از سخنانش به تهدید جمهوری اسلامی و برنامه اسرائیل برای برخورد با آن سخن گفت.

وی در مراسمی که یکشنبه ۱۲ خرداد برگزار شد، گفت: ما با جدیت نسبت به تهدیدهای رژیم ایران برخورد می‌کنیم، اما از آن‌ها نمی‌هراسیم. هر که سعی کند به ما صدمه بزند، چند برابر به او صدمه می‌زنیم.

پیشتر گزارش شد که نخست‌وزیر اسرائیل گفته است: جمهوری اسلامی سالانه «۷۰۰ میلیون دلار» برای گروه حزب‌الله لبنان «به شیوه‌های گوناگون» کمک ارسال می‌کند.

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، وزارت امور خارجه ایران هر سال «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» و تحت پوشش «دیپلماتیک» به لبنان منتقل و آن را به حزب‌الله می‌دهد.

نتانیاهو اضافه کرده است که این پول از سوی جمهوری اسلامی «برای شعله‌ور کردن اقدامات خصمانه و بی‌پایان رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در منطقه» هزینه می‌شود و آگاهی کشورهای عرب از این مسئله «یکی از دلایل نزدیکی مجدد» میان اسرائیل و کشورهای عرب منطقه است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم پیش از این گفته بود که به دنبال تحریم‌های آمریکا، جمهوری اسلامی مجبور شدهاست بعضی از نیروهای حزب‌الله لبنان را از سوریه خارج کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG