لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۱

وزیر دفاع اسرائیل: ما از سامانه‌های بیشتری در ایران و بیروت اطلاع داریم و به موقع افشا می‌کنیم


وزیر دفاع اسرائیل
وزیر دفاع اسرائیل

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، می گوید کشورش اطلاعاتی درباره دیگر تاسیسات مخفی ایران و حزب الله در ایران و بیروت دارد و در زمان مقتضی آن ها را افشا خواهد کرد.

روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هفته گذشته به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود اسرائیل از مکان سه انبار موشک های حزب الله در بیروت درون مناطق مسکونی اطلاع دارد.

آویگدور لیبرمن طی بازدید از یهودی نشین «کارنئی شومرون» در کرانه باختری گفت: «اطلاعات مضاعف کافی درباره ایران و حزب الله وجود دارد و ما آن ها را در زمان مناسب فاش خواهیم کرد.»

روز دوشنبه، وزیر خارجه لبنان دیپلمات ها و ژورنالیست ها را به یکی از اماکن مورد اشاره نتانیاهو برد تا اتهامات اسرائیل را تکذیب کند. نتانیاهو در واکنش به این تحرک لبنان گفت: «حزب الله محل را پاکسازی کرد.»

لیبرمن روز سه شنبه با تکرار اظهارات نتانیاهو گفت: «روشن است که این یک دستکاری محض بود. فقط می توانم این را بگویم که نوبت بعد ژورنالیست ها را بلافاصله به محل ببرند نه ۷۲ ساعت بعد.»

آویگدور لبیرمن همچنین به انتقاد نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل و رهبر حزب «خانه یهودی»، از سیاست دولت در نوار غزه پاسخ داد: «ظاهرا او تصمیم گرفته است این دولت راستگرا را منحل کند و کمپین انتخاباتی به راه انداخته است.»

بنت روز سه شنبه سیاست های دفاعی لیبرمن را «ضعیف و چپگرا» توصیف و وزیر دفاع را به «کشاندن دولت به سمت چپ» سیاسی متهم کرد.

وزیر دفاع اسرائیل در واکنش به پرسشی درباره حمایت رئیس جمهوری آمریکا از راه حل تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطینی گفت، انتخاب میان یک کشور یهودی و یک کشور دو ملیتی است. لیبرمن تاکید کرد هدف از طرح تبلیغ شده حزب بنت «اعطای شهروندی اسرائیل به ده ها هزار فلسطینی» ساکن کرانه باختری است، در حالی که او خواهان مبادله زمین و تبادل جمعیت است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG