لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۲

نتانیاهو:هدف تهران دورکردن توجه از نیات اتمی‌ است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، آنچه را اظهارات آشتی جویانه مقامات ایران توصیف می شود رد کرده و آنها را پوششی برای دور کردن توجه از کوشش های تهران جهت ساختن تسلیحات اتمی می نامد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو روز شنبه در بیانیه ای که دفتر او منتشرکرد، گفته های مقامات ایران در محکومیت هالوکاست و حتی شادباش سال نو یهودی را رد کرد.

نتانیاهو از جامعه بین المللی خواست بر فشار بر ایران بیافزاید و گفت: «شادباش های رژیمی که هفته پیش اسراییل را به نابودی تهدید کرد، او را تحت تاثیر قرار نمی دهد.»

بیانیه فوق می گوید «درباره رژیم ایران فقط بر اساس رفتارش، نه شادباش هایش، قضاوت خواهد شد»، ومی افزاید «تنها مقصود تهران دورکردن توجه از این واقعیت است که حتی پس ازانتخابات به غنی سازی اورانیوم و ساختن راکتور پلوتونیوم ادامه می دهد.»

خبرگزاری فرانسه می گوید روز ٢٩ اوت خبرگزاری ایران به نقل از حسن فیروزآبادی رییس ستاد ارتش ایران گفت حمله نظامی آمریکا به سوریه، اسرائیل را به آتش خواهد کشید.

با این حال، حسن روحانی رئیس جمهوری جدید ایران برای بهبود چهره کشور، یک کمپین روابط عمومی را آغاز کرده است.

جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در نخستین اظهارات خود درباره مذاکرات با قدرت های جهانی گفت تهران می خواهد هراس از برنامه اتمی را کاهش دهد.

آقای ظریف روز جمعه – شش سپتامبر – گفت کاهش نگرانی های بین المللی بالاترین ارجحیت ایران است، زیرا «تسلیحات اتمی در سیاست های جمهوری اسلامی نیست.»

ظریف همچنین در صفحه فیس بوک خود گفت تهران کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم را محکوم می کند.
XS
SM
MD
LG