لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

کشتی مظنون به حمل راکت از ایران وارد بندر ایلات شد


کشتی توقیف شده ای که اسرائیل می گوید حامل راکت های پیشرفته از ایران برای غزه بود، روز شنبه وارد بندر ایلات شد.

اسوشیتد پرس می گوید مقامات محموله آنرا برای نمایش عمومی آماده می سازند و اسرائیل امیدوار است این اقدام بر فشار بر قدرت های جهانی در حالی که با تهران مذاکره می کنند، بیافزاید.

کشتی باری فوق همراه با شناورهای نیروی دریایی و کماندوهای نقابدار اسرائیلی، وارد جنوب بندر ایلات شد. این کشتی چند روز پیش در دریای سرخ متوقف شد. اسرائیل می گوید کشتی با دها قطعه راکت M-۳۰۲ساخت سوریه، که بزرگترین شهرهای اسرائیل را در تیررس ستیزه گران فلسطینی در غزه قرار می داد، پر شده بود.

مقامات در ایران و در غزه هر ارتباطی با حمل راکت را تکذیب کرده اند. اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مصاحیه ای با تلویزیون کانال ۱۰ اسرائیل، که روز شنبه پخش شد، گفت وقتی کشتی کاملا تخلیه شد، «واقعیت روشن خواهد شد.» اسرائیل قصد دارد روز دوشنبه راکت ها را با حضور رهبران کشور به نمایش بگذارد.

مصاحبه هفته پیش در واشنگتن انجام گرفت، زمانی که نتانیاهو در دیدار با مقامات آمریکایی و سخنرانی در کنفرانس انجمن روایط عمومی آمریکا – اسرائیل بر خواست خود برای افزایش فشار بر ایران تاکید گذاشت. او گفت حمله نیروی دریایی که در دریای سرخ، صدها کیلومتر دورتر از اسرائیل صورت گرفت، چهره واقعی ایران را نشان داد و اسرائیل آنرا برای جهان فاش خواهد کرد.

در مصاحبه، که در پی ملاقات با باراک اوباما انجام شد، نتانیاهو فراتر رفت و گفت او نه تنها نمی خواهد ایران بمب داشته باشد، بلکه توانایی ساختن آنرا نیز به دست نیاورد.
XS
SM
MD
LG