لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

وزیر دفاع اسرائیل: رهبر ایران دچار هراس شده است


گزارشی از اوزی باروخ در وبسایت خبرگزاری «آروتز شوا»

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، می گوید نگران تهدید ایران به از سر گرفتن سریع غنی سازی اورانیوم و خروج از توافق هسته ای (برجام) نیست.

لیبرمن در کنفرانسی در اسرائیل گفت: «دستور خامنه ای در مورد غنی سازی اورانیوم نشانه ای از اضطراب و هراس جدی در رهبری ایران است. ایران مشکل اسرائیل نیست، بلکه مشکلی منطقه ای و جهانی است و همین طور باید به آن نگاه کرد و مهم است که از هر فرصتی برای صحبت از آن بهره برد و با جامعه بین المللی مساله را در میان گذاشت.»

وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد: «ایرانی ها می دانند که هر اقدام افراطی شان به خروج اروپا از توافق منجر خواهد شد و از این امر ترس دارند.»

آویگدور لیبرمن در پاسخ به پرسشی درباره موافقت اسرائیل با حضور نیروهای ایران در فاصله ای دور از مرز اسرائیل با سوریه گفت: «ما هر گونه حضور ایران در سوریه را نخواهیم پذیرفت. آن ها موشک هایی با برد صدها کیلومتر دارند و فرقی نمی کند آن را از کجای سوریه شلیک کنند.»

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، گفت گزینه نظامی علیه ایران از دستور کار حذف نشده است: «تمام گزینه ها در ارتباط با ایران بر روی میز است.»

یک سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران گفت در نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم ایران مبنی بر آغاز افزایش ظرفیت تولید هگزافلوراید اورانیوم (UF6) از روز سه شنبه اعلام می شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG