لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

ارتش اسرائیل اعلام کرد برای یک رویارویی نظامی محدود با ایران آماده می‌شود


آویو کوچاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل
آویو کوچاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل

سپهبد آویو کوچاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، اعلام کرد برای رویارویی محدود با نیروهای نظامی ایران که مشغول سنگربندی هستند، آماده می‌شود.

روزنامه جروزالم پست روز چهارشنبه چهارم دی ماه در گزارشی نوشت سپهبد کوچاوی همچنین برای نخستین بار به طور علنی اعلام کرد اسرائیل اهداف جمهوری اسلامی ایران در عراق را هدف قرار داده است.

آویو کوچاوی گفت: «احتمال مقابله‌ای محدود با ایران وجود دارد و ما مشغول آماده‌ شدن برای آن هستیم.» وی افزود: «ما اجازه نمی‌دهیم ایران در سوریه و عراق استقرار پیدا کند.»

سپهبد کوچاوی گفت: «عراق درگیر یک جنگ داخلی است و در همین حال نیروی قدس هر روز در عراق عملیات انجام می‌دهد و کشور عراق به ناحیه‌ای بدون حاکمیت تبدیل شده است. نیروی قدس هر ماه سلاح‌های پیشرفته‌ای را به عراق قاچاق می‌کند و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیافتد.»

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفت که ایران در خاورمیانه و علیه کشورهای خلیج فارس فعال‌تر است و در آنجا می‌توانند حملاتی را انجام دهند که «نه پاسخی، نه واکنشی، و نه اقدام بازدارنده‌ای به آن نشان داده می‌شود.»

وی افزود:‌ «ما هر کشوری که به هر گروه‌ تروریستی اجازه اقدام علیه اسرائیل را بدهد به سختی واکنش نشان داده و از جمله زیرساخت‌های‌شان را نیز هدف قرار می‌دهیم.»

ارتش اسرائیل در سال‌های اخیر حمله‌های متعددی را نیز علیه نیروهای ایرانی مستقر در سوریه و متحدانش انجام داده است. یک مقام ارشد اسرائیل آبان ماه سال گذشته به رویترز گفته بود که اسرائیل در دو سال اخیر بیش از دویست حمله را علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده است.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG