لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۸

جروزالم پست: اسرائیل «حملات علیه نیروهای ایرانی در سوریه» را تشدید می کند


روزنامه جروزالم پست گزارش داد که وزیر دفاع اسرائیل قصد دارد حملات تهاجمی علیه نیروهای سپاه پاسداران ایران و هم‌پیمانانشان را در سوریه گسترش دهد تا جمهوری اسلامی را ترغیب کند نیروهای خود را از این کشور جنگ زده در آینده نزدیک خارج کند.

بنابر این گزارش که روز سه‌شنبه ۲۶ آذرماه منتشر شده است، نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل در تلاش است تا عملیات خود علیه ایران در را سوریه را افزایش دهد تا جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد که باقی ماندن در سوریه ارزش ندارد.

روزنامه جروزالم پست نوشت که نفتالی بنت اظهار کرد که ناآرامی‌ها در کشورهایی همچون عراق، لبنان و همچنین ایران، فرصت مناسبی است تا با حملات مستمر و شدید ایران را برای خارج کردن نیروهای شبه نظامی خود از سوریه وادار کند.

بنت با بیان این که «شانس خوبی برای این تحقق این موضوع وجود دارد»، گفت که انتظار دارد «به زودی» آن‌ها سوریه را ترک کنند.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت که افزایش اقدامات علیه ایران می تواند منجر به حمله علیه اسرائیل شود، گفت که بهتر است اسرائیل هم‌اکنون و پیش از آنکه دیر شود، اقدام کند چون عدم استفاده از فرصت کنونی، موجب تشکیل نیروی جدیدی مانند حزب‌الله از سوی ایران، این بار در ارتفاعات جولان سوریه برای حملات پیاپی در آینده به اسرائیل، خواهد شد.

پیش از این نیز معاون وزیر خارجه اسرائیل روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه در پارلمان این کشور گفته بود که اسرائیل، با هدف «مقابله با نفوذ ایران»، به كردهای سوریه كه مورد حمله یک‌ماهه ارتش ترکیه قرار گرفتند، کمک می کند.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG