لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

اظهارات وزير خارجه اسراييل در چين در مورد ايران


اظهارات وزير خارجه اسراييل در چين در مورد ايران
اظهارات وزير خارجه اسراييل در چين در مورد ايران

آويگدور ليبرمن، وزير امور خارجه اسراييل، می گويد، روز جمعه به رهبران چين در پکن گفته است، اسراييل اميد دارد مذاکرات و تحريم ها بتواند بحران هسته ای ايران را حل کند. اما، او در عين حال، تاکيد کرد که اسراييل حق دارد در صورت ناکارآمدی اين تلاش ها از خود دفاع کند و هيچ گزينه ای را ناديده نخواهد گرفت. آقای ليبرمن، چين را يک بازيگر اصلی در تلاش های ديپلماتيک برای حل مساله هسته ای ايران خواند.

چين از ايران خواسته است، با بازرسان سازمان ملل متحد همکاری کند. ايران ادعا می کند، فعاليت های هسته ايش برای اهداف صلح آميز است. غرب و اسراييل می گويند، تهران در پی توليد سلاح های هسته ای است.

در همين حال سيلوان شالوم، معاون نخست وزير اسراييل، از اقدام های مالی شديد عليه ايران استقبال کرد. سيلوان شالوم به راديو اسراييل گفت، مدت هاست که تحريم ها عليه ايران بسيار ضعيف بوده اند.

اين اظهارات در شرايطی است که انجمن ارتباطات مالی درون بانکی در جهان موسوم به سويفت، عمليات بانکی ۳۰ بانک و نهاد مالی ايران در اين شبکه بين المللی را مسدود کرده است. اين اقدام، انتقال پول در سطح بين المللی را برای ايران دشوار خواهد کرد و به تجارت نفت که برای اقتصاد ايران حياتی است، آسيب جدی وارد می کند.

XS
SM
MD
LG