لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

رئیس جمهوری اسرائیل: بزرگترین تهدید اسرائیل، تهدید داخلی است


رئیس جمهوری اسرائیل می‌گوید «بزرگترین تهدید اسرائیل، تهدید داخلی است.»

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل گفت: علی‌رغم تهدیدهای خارجی، «من معتقدم که هیچ تهدیدی برای مردم ما بزرگ‌تر از قطبی‌سازی و از خود بیگانگی نیست؛ تهدیدی که از درون سرچشمه می‌گیرد.»

به گزارش اسرائیل تایمز، رییس جمهور اسرائیل که در تل آویو در برابر حدود دوهزار‌ نماینده فدراسیون‌های یهودی آمریکای شمالی صحبت می‌کرد، افزود: من معتقدم که تنها از طریق گفت‌وگوی بین ما است که می‌توانیم اجازه دهیم لحظات بحرانی به لحظات رشد تبدیل شود.

اسحاق هرتزوگ اگر‌چه از گفت‌وگو حمایت می‌کند ولی درباره اعتراضات به اصلاحات قضایی بحث برانگیز دولت سکوت کرد و فقط با اشاره‌ای غیرمستقیم گفت: می‌توانیم بپذیریم که روندهای نگران‌کننده‌ای وجود دارد. روندهایی که بر آینده مشترک ما سایه افکنده است.»

روز شنبه شهر تل آویو اسرائیل شاهد راهپیمایی هزاران نفر از مخالفان نتانیاهو بود. با اینکه نخست وزیر اسرائیل طرح اصلاحات قضایی را متوقف کرده اما مخالفان باز به خیابان‌ها آمدند.

گفتنی است اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل پیشتر نیز در یک سخنرانی تلویزیونی لایحه دولت را اشتباه نامید و گفت: ما به سمت نقطه بی‌بازگشت در حرکت هستیم. باید از اصلاحات قضایی دست برداریم.

XS
SM
MD
LG