لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

حمله «پهپادی اسرائيل» به حومه بیروت؛ یک مقام ارشد حماس کشته شد


تصویری از حومه بیروت که مورد حمله پهپادی قرار گرفت.
تصویری از حومه بیروت که مورد حمله پهپادی قرار گرفت.

تایمز اسرائيل به نقل از رسانه المیادین وابسته به حزب‌الله لبنان گزارش داد که صالح العاروری، معاون رهبر حماس در خارج، در یک حمله اسرائیل در حومه بیروت کشته شد.

تایمز اسرائيل می‌نویسد که اسرائیل هنوز در مورد این حمله ادعا شده اظهار نظری نکرده است.

حماس کشته شدن صالح العاروری در ساعات اولیه سه‌شنبه شب در لبنان را تایید کرد. عزت الرشق، یکی از مقامات ارشد حماس مدعی شد اقدامات اسرائیل «علیه رهبران» حماس «موفق» نخواهد بود. او در بیانیه‌ خود همچنین ادعا کرد این حمله، شکست اسرائيل در اهداف خود در نوار غزه را ثابت می‌کند.

طبق این گزارش العاروری، ۵۷ ساله، مستقر در لبنان، معاون دفتر سیاسی حماس بود و در عمل رهبر واقعی شاخه نظامی حماس در «کرانه باختری» به شمار می رفت.

ساختمانی که هدف حمله قرار گرفت.
ساختمانی که هدف حمله قرار گرفت.

به نوشته تایمز اسرائيل مقامات اطلاعاتی اسرائیل معقتدند العاروری همچنین به برنامه ریزی در ربودن و قتل سه نوجوان اسرائیلی و همچنین حملات متعدد دیگر در ژوئن ۲۰۱۴ کمک کرد.

او چندین دوره را در زندان‌های اسرائیل گذراند و در مارس ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مبادله زندانیان فلسطینی با یک سرباز ارتش اسرائیل که حماس او را در سال ۲۰۰۶ ربوده بود، آزاد شد. در ازای آزادی آن سرباز در سال ۲۰۱۱، بیش از هزار زندانی فلسطینی از زندان‌های اسرائیل آزاد شدند.

خبرگزاری‌ فرانسه نیز از قول خبرگزاری لبنان نیز از حمله هوایی در روز دوشنبه به حومه بیروت خبر داده است.

رویترز نیزبه نقل خبرگزاری دولتی لبنان گزارش داد که در حمله یک پهپاد اسرائیلی در روز سه شنبه به دفتر حماس در حومه جنوبی بیروت پایتخت لبنان چهار نفر کشته شدند.

به نوشته رویترز دو منبع امنیتی گفتند که یک رهبر پیکارجویان فلسطینی احتمالا در این حمله کشته شده‌است.

XS
SM
MD
LG