لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

۴۴ میلیون مورد حمله هکرها به تارنماهای اسراییلی


خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که از روز چهارشنبه گذشته ـ زمان آغاز نبرد میان حماس و اسراییل ـ تاکنون، بیش از ۴۴ میلیون مورد حمله از سوی هکرها برای هک کردن تارنماهای دولتی اسراییل انجام شده است.

یووال استاینیتز، وزیر دارایی اسراییل، می گوید تنها یکی از این موارد حمله هکرها موفق بوده که به دنبال آن یکی از تارنماهای دولتی اسراییل هک شده است. وی از بردن نام این تارنما یا وزارتخانه ای که این تارنما به آن تعلق دارد خودداری ورزید، اما خاطرنشان کرد که این هک کردن تنها ۱۰دقیقه مؤثر بوده و تارنمای دولتی مورد حمله تنها به مدت ۱۰ دقیقه غیرفعال شده است.

حمله هکرها به تارنماهای وابسته به ارتش و وزارت دفاع اسراییل از تمامی تارنماهای دیگر بیشتر بوده است، اما وزیر دارایی اسراییل می گوید توانایی بالای دولت کشورش در عرصه فن آوری و پیشرفته بودن تجهیزات دیجیتال دولت اسراییل مانع از اثرگذار بودن حملاتی این چنین می شود.

یک سخنگوی وزارت امورخارجه اسراییل می گوید طی ۶ روز اخیر(اززمان آغاز درگیری میان اسراییل و حماس) تاکنون به طور متوسط روزی ۱۰ میلیون حمله با هدف هک کردن تارنمای دفتر رییس جمهوری اسراییل، ۷ میلیون حمله با هدف هک کردن تارنمای وزارت خارجه اسراییل و ۳ میلیون مورد حمله با هدف هک کردن تارنمای دفتر نخست وزیری اسراییل انجام گرفته است، اما اسراییل به گفته وزیر دارایی اش از نتایج زحمات متخصصانش طی سالهای اخیر بهره و لذت می برد و کوشش برای حمله به تارنماهای دولتی اش را خنثی کرده است.

کارملا آونر ـ افسر ارشد اطلاعاتی اسراییل ـ می گوید:«جنگ با حماس در سه جبهه است:‌ جبهه فیزیکی، جبهه مجازی و جبهه شبکه های اجتماعی.»

ماه گذشته، لئون پانه تاـ وزیر دفاع ایالات متحده ـ گفت که جبهه سایبری، رزمگاه جهان آینده خواهد بود و حمله کنندگان رایانه ای به تارنماهای بانکها و سیستم های مالی حمله خواهند کرد. نمونه ای از حمله هایی این چنین که وزیر دفاع آمریکا به آنها اشاره کرد، حمله هکرهای ایرانی به بانکهای آمریکایی بوده که از سوی هکرها به واکنشی به تحریمهای ایالات متحده و جامعه جهانی علیه ایران تعبیر شده است.
XS
SM
MD
LG