لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

اظهارات بی‌سابقه وزیر دفاع اسرائیل: حماس فعالیت نظامی نکند، ما به رونق غزه کمک می کنیم


آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل
آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل

وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد در صورتیکه حماس فعالیت های نظامی خود را کنار بگذارد، از راه حل دو کشوری استقبال خواهد کرد.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل در مصاحبه ای کم سابقه با روزنامه فلسطینی القدس روز دوشنبه سوم آبان، گفت در صورتیکه حماس از فعالیت های نظامی خود دست بر دارد، اسرائیل محاصره نوار غزه را لغو کرده و به رونق آن کمک خواهد کرد.

آقای لیبرمن در مصاحبه خود گفت «ما اولین کسی خواهیم بود که در ساخت بندر، فرودگاه، و مراکز صنعتی سرمایه گزاری کنیم.»

آقای لیبرمن افزود در صورتیکه حماس از کندن تونل های زیر زمینی و پرتاب راکت دست بردارد، اسرائیل خود ساخت بندر و فرودگاه در نوار غزه را به عهده خواهد گرفت.

آقای لیبرمن با اشاره به اینکه مردم نوار غره توسط حماس گروگان گرفته شده اند گفت جنگ بعدی با حماس می تواند به اندازه ای نابود کننده باشد که آخرین جنگ حماس خواهد بود.

آقای لیبرمن به روزنامه القدس گفت از راه حل دو دولتی در منطقه حمایت خواهد کرد، اما مقصر در تأخیر این طرح را محمود عباس دانست که «از زیر مذاکرات صلح در رفته است.»

در واکنش به اظهارات آقای لیبرمن، وزارت خارجه فلسطینی ها او را به «اشاعه دروغ» در راستای ادامه اشغال سرزمین های فلسطینی و پیش برد شهرک سازی ها متهم کرد.

آقای لیبرمن در مصاحبه خود تأکید کرد که ایده جابجایی زمین و جمعیت در راستای برقراری راه حلی دو دولتی در منطقه، نظر شخصی او بوده و دیدگاه دولت اسرائیل را منعکس نمی کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG