لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۷

اسرائیل به محل استقرار شبه‌نظامیان فلسطینی در لبنان حمله کرد


عکس از آرشیو و تزیینی است
عکس از آرشیو و تزیینی است

پهپادهای اسرائیلی به یک پادگان نظامی متعلق به یک گروه شبه‌نظامی فلسطینی در لبنان حمله کردند.

به گزارش رویترز، این حمله علیه این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت ایران، در دره بقاع در لبنان و در نزدیکی مرز این کشور با سوریه رخ داد.

به گفته یک مقام رسمی این گروه شبه‌نظامی فلسطینی، حمله اسرائیل تنها چند ساعت پس از هشدار حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به اسرائیل، اتفاق افتاده است.

سیدحسن نصرالله روز یک‌شنبه گفته بود هر پهپاد اسرائیلی که وارد خاک لبنان شود، از سوی این گروه مورد هدف قرار خواهد گرفت.

مقام‌های لبنانی گفته‌اند که حمله اسرائیل تلفات جانی نداشته است.

این گروه شبه‌نظامی فلسطینی در سوریه حضور نظامی دارد در کنار حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه در دفاع از بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور، می‌جنگد.

اسرائیل پیشتر و طی هفته‌های اخیر هم به چند هدف ایران یا گروه‌های مورد حمایت ایران در لبنان، سوریه، و عراق هم حمله کرده بود.

ارتش اسرائیل در سال‌های اخیر حمله‌های متعددی را نیز علیه نیروهای ایرانی مستقر در سوریه و متحدانش انجام داده است. یک مقام ارشد اسرائیل آبان ماه سال گذشته به رویترز گفته بود که اسرائیل در دو سال اخیر بیش از دویست حمله را علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده است.

اسرائیل از مخالفان حضور نظامی ایران در سوریه است و با توجه به تهدیدهای جمهوری اسلامی برای «نابودی اسرائیل» آن را خطری برای امنیت ملی خود می‌داند.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه گذشته در پیامی در توئیتر نوشت که دولت پرزیدنت ترامپ همواره در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG