لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۰

هشدار ارتش اسرائیل به ساکنان مناطق نزدیک مرز سوریه


در میانه درگیری‌ها در مناطق مرزی سوریه و وقوع انفجاری در داخل خاک اسرائیل، ارتش اسرائیل روز شنبه در اقدامی احتیاطی، از غیرنظامیان ساکن آن مناطق خواست از هرگونه تجمع در نزدیکی مرز سوریه خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد یک وسیله انفجاری سرگردان که نوع آن هنوز مشخص نشده در مناطق باز و غیرمسکونی فرود آمده و هیچگونه تلفات جانی و مالی به دنبال نداشته است.

با این حال، با توجه به آغاز فصل سفرهای تابستانی مردم اسرائیل به بلندی‌های جولان – به منظور پیاده روی، کوه نوردی و میوه چینی –مقام‌های نظامی اسرائیل می‌گویند بهتر است اقدامات احتیاطی در منطقه جدی گرفته شود.

همزمان، مقام‌های اسرائيلی روز شنبه از حمله هوايی ارتش در پاسخ به موشک‌هايی که از داخل خاک سوريه به منطقۀ بلندی‌های جولان پرتاب شده بود، خبر دادند.

بنا بر اعلام سخنگوی ارتش اسرائيل، در اثر اين حمله هوايی دو دستگاه تانک متعلق به ارتش سوريه در مناطق شمالی بلندی های جولان هدف قرار گرفتند.

وی همچنین گفت، اسرائيل از سازمان ملل متحد به خاطر اين حمله انتقاد کرده است. سازمان ملل ناظر بر توافقنامه آتش بس سال ۱۹۷۴ ميان دو کشور است.

اسرائيل حمله‌های موشکی امروز به منطقۀ جولان را ناقض این توافقنامه دانسته است.

اسرائیل تا کنون در جنگ داخلی سوریه، که هفتمین سال خود را سپری می‌کند، بطور مستقیم درگیر نبوده و از هرگونه جانبداری پرهیز کرده و بر حفاظت از مرزهای مشترک خود با همسایه شرقی اش تمرکز کرده است.

در همین راستا، در مواردی که مناطق مرزی اسرائیل مورد تهدید قرار گرفته، ارتش آن کشور مجبور به واکنش و انجام حملات هوایی محدود شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG