لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۴

نخست وزیر اسرائیل توافق با سازمان ملل برای اسکان مهاجران آفریقایی را تعلیق کرد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، توافق با آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد را برای اسکان مجدد هزاران مهاجر آفریقایی در کشورهای غربی به حالت تعلیق در آورد.

آقای نتانیاهو ساعاتی پس از اعلام توافق با سازمان ملل، روز سه شنبه پیامی در شبکه اجتماعی فیسبوک قرار داد و گفت آن را تا بررسی بیشتر به حالت تعلیق در می آورد.

پیش از این، آقای نتانیاهو گفته بود تحت آن توافق، ۱۵ هزار و ۲۵۰ مهاجر در کشورهای غربی، شامل کانادا و ایتالیا و آلمان، اسکان داده می شوند و همان تعداد در اسرائیل اجازه اقامت دریافت می کنند.

با این حال، ایتالیا و آلمان اعلام کردند از هرگونه طرحی برای اسکان مهاجران آفریقایی در آن کشورها بی خبر هستند.

در ماه فوریه گذشته دولت اسرائیل دستور اخراج ۲۰ هزار مرد آفریقایی را صادر کرد و به آنها اخطار داد یا طی دو ماه راهی آفریقا شوند، یا با احتمال حبس مواجه شوند.

شمار زیادی از مهاجران آفریقایی تبار در جنوب تل آویو، جایی که در آن رستوران های محلی آفریقایی وجود دارد و به «آفریقای کوچک» شهرت یافته است، مستقر شده اند. این موضوع باعث تنش شده و طبقه کارمند بر دولت اسرائیل فشار وارد کرده است تا راه حلی برای آن بیابد.

از سوی دیگر شماری از حامیان مهاجران طرح جدید دولت اسرائیل برای اخراج مهاجران را تقبیح کرده و آن را مایه شرمساری کشور خواندند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG