لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۵

نتانیاهو: شهرک سازی در کرانه باختری ادامه می یابد


اظهارات بنیامین نتانیاهو باعث خشم فلسطینی ها شده است. آنها مخالف این اقدام اسرائیل هستند.
اظهارات بنیامین نتانیاهو باعث خشم فلسطینی ها شده است. آنها مخالف این اقدام اسرائیل هستند.

نخست وزیر اسرائیل می گوید شهرک سازی در کرانه باختری متوقف نخواهد شد.

بنیامین نتانیاهو در جریان دیدار دوشنبه شب خود از شهرکی واقع در شمال کرانه باختری گفت: « شهرک سازی دیگر هرگز در خاک اسرائیل متوقف نخواهد شد.»

اظهارات بنیامین نتانیاهو باعث خشم فلسطینی ها شده و در حالی بیان می شود که چند روز پیش جرد کوشنر، مشاور کاخ سفید به منظور تلاش برای از سرگیری گفت وگوهای صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها به منطقه رفته بود.

فلسطینی ها خواهان آنند که سراسر کرانه باختری، شرق اورشلیم و نوار غزه برای تشکیل یک کشور مستقل در کنار اسرائیل به آنها واگذار شود. اسرائیل این نواحی را در جنگ سال ۱۹۶۷ به تسخیر خود درآورد هر چند که در سال ۲۰۰۵ از غزه عقب نشینی کرد.

فلسطینی ها می گویند شهرک سازی ها در مناطق اشغالی، غیرقانونی است.

هفته گذشته هیات نمایندگی برای برقراری صلح خاورمیانه میان اسرائیل و فلسطینی ها به رهبری جرد کوشنر با نخست وزیر اسرائیل ، و سپس با رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرد؛ دیداری که «سازنده» توصیف شد.

کوشنر در دیدار با محمود عباس گفت: پرزیدنت ترامپ ما را از واشنگتن فرستاده تا درباره موضوعی که برایش بسیار مهم است یعنی روابط صلح آمیز میان کشورها و کل منطقه مذاکره کنیم.

او بسیار خوش بین و امیدوار است که آینده ای بهتر برای همه مردم فلسطین و تمامی مردم اسرائیل برقرار شود تا سالها با هم کار و زندگی کنند و روابط بسیار خوبی داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG