لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

ائتلاف تحت رهبری آمریکا می گوید کاروان داعش به شرق سوریه نرسیده است


تعدادی از اتوبوس های کاروان داعش به نواحی تحت کنترل دولت سوریه بازگشته اند تعداد دیگر هم در بیابان های سوریه باقی مانده اند.
تعدادی از اتوبوس های کاروان داعش به نواحی تحت کنترل دولت سوریه بازگشته اند تعداد دیگر هم در بیابان های سوریه باقی مانده اند.

کاروانی از اتوبوس های حامل نیروهای داعش که سعی داشت خود را به قلمرو این گروه افراطی در شرق سوریه برساند به دو دسته تقسیم شده است.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا با اعلام این موضوع گفت تعدادی از اتوبوس های این کاروان به نواحی تحت کنترل دولت سوریه بازگشته اند و تعداد دیگری از اتوبوس ها در بیابان های سوریه باقی مانده اند.

پیشتر، آمریکا تهدید کرده بود این کاروان را بمباران خواهد کرد.

پس از توافق آتش بس میان حزب الله لبنان و دولت سوریه، اوایل هفته گذشته حدود ۳۰۰ شبه نظامی داعش به همراه حدود ۳۰۰ تن از اعضای خانواده خود اجازه یافتند مرز سوریه و لبنان را ترک کنند.

حزب الله می گوید به تعهد خود در قالب آتش بس عمل کرده و با کمک ارتش سوریه تعداد زیادی از ۱۷ اتوبوس کاروان داعش را در منطقه خارج از کنترل دولت سوریه اسکورت کرده است.

حزب الله روز شنبه در بیانیه خود گفت ائتلاف به رهبری آمریکا برای ممانعت از حرکت کاروان داعش به سمت شرق سوریه از هواپیماهای جنگی استفاده کرده و مانع از کمک دولت سوریه به این کاروان شده است.

بیانیه می افزاید شش اتوبوس در مناطق تحت کنترل سوریه هستند و اگر این اتوبوس ها مورد حمله قرار بگیرند غیرنظامیان کشته خواهند شد.

ائتلاف به رهبری آمریکا روز جمعه اعلام کرد برای در امان ماندن غیرنظامیان این کاروان راه حلی پیدا خواهد کرد.

شبه نظامیان داعش دوشنبه گذشته در چارچوب توافق آتش بس از منطقه مرزی بین سوریه و لبنان تخلیه شدند تا به ناحیه ای در نزدیکی مرز عراق فرستاده شوند.

هفته گذشته ائتلاف به رهبری آمریکا اعلام کرد برای ممانعت از رسیدن گروه داعش به مقصد اعلام شده، جاده ای در سوریه را بمباران کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG