لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

حملات داعش در دیرالزور سوریه سه کشته برجای گذاشت


دود ناشی از انفجارها در دیرالزور
دود ناشی از انفجارها در دیرالزور

داعش روز شنبه دست به حملات جدیدی در مناطق تحت کنترل دولت سوریه در شهر دیرالزور زد که بنا به تلویزیون دولتی سوریه، سه کشته و نه مجروح بر جای گذاشته است. به گفته دولت سوریه و فعالان مخالف دولت، حملات روز شنبه داعش که از چند جبهه مختلف صورت گرفته، از شدیدترین حملات این گروه طی یک سال اخیر در این منطقه بوده است.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، به دنبال حملات داعش در شمال غربی دیرالزور، درگیری ها میان نیروهای دولت سوریه و پیکارجویان داعش در این منطقه و در نزدیکی یک فرودگاه نظامی تحت کنترل نیروهای دولت سوریه شدت گرفت.

به گفته شاهدان، صدای مهیب انفجارهای ناشی از این حملات شهر را به لرزه درآورد. فعالان سوری در منطقه نیز گفتند هواپیماهای جنگی دولت سوریه در این درگیری ها به کمک نیروهای ارتش شتافتند.

پیکارجویان داعش که در حال حاضر بیشتر استان دیرالزور را تحت کنترل خود دارند، شهر دیرالزور، پایتخت این استان، را از سال ۲۰۱۴ تحت محاصره خود گرفته اند. فرودگاه نظامی این شهر نقش مهمی در مقاومت نیروهای دولتی در مقابل محاصره داعش داشته چراکه آذوقه و مهمات عمده این نیروها بواسطه این فرودگاه تأمین شده است.

داعش طی چند ماه گذشته تلاش کرده است تا دیرالزور را کاملا از دست نیروهای دولتی خارج کند اما با موفقیت اندکی روبرو شده است. با این حال، به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، حملات روز شنبه داعش، شدیدترین حملات این گروه برای تسخیر شهر طی یک سال اخیر محسوب می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG