لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۶

چین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار داد


آرشیو
آرشیو

چین می‌گوید خطر احیای نیروهای گروه دولت اسلامی، داعش، در سوریه وجود دارد.

به گزارش رویترز، شیه شیائویان، فرستاده ویژه چین، روز سه شنبه ۲۹ مرداد در ژنو، پس از گفت‌و‌گو با گی‌یِر پیدرسِن، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، ضمن اعلام این مطلب به خبرنگاران، خواستار آن شد که دولت اسد و مخالفان آن در روند سیاسی پیشرفت حاصل کنند.

شیه شیائویان به خبرنگاران در ژنو گفت: «اکنون این خطر وجود دارد که سازمان های تروریستی نظیر داعش احیا شوند و ما شاهد برخی نشانه‌ها هستیم... نبرد با تروریسم باید [تکمیل و] تمام شود.»

به تازگی برخی مقام‌های نظامی آمریکا نیز با انتشار گزارشی نسبت به بازگشت داعش هشدار داده و گفته‌اند که حضور صرفا یک نیروی بسیار محدود نظامی در سوریه، به این گروه تروریستی حیاتی دوباره می‌بخشد.

پیشتر در اردیبشهت ماه امسال، ناتان سیلز، هماهنگ‌کننده وزارت خارجه آمریکا در امور ضدتروریسم، در سخنانی با اشاره به ضرورت ادامه اقدامات نظامی علیه داعش، تلاش‌های ایالات متحده برای بی‌اثر کردن خطر داعش را برشمرد و گفت: «اول از همه باید اطمینان پیدا کنیم تمامی نیروها، تربیت‌کننده‌ها و تامین کنندگان مالی داعش به دلیل جنایت‌هایشان تحت پیگیرد قرار گیرند. ... تمامی اعضای ائتلاف علیه داعش باید امنیت مرزی را حفظ کرده و اطلاعات لازم را با هم به اشتراک بگذارند. مهم‌تر از همه، باید جلوی هرگونه دسترسی به پول برای داعش در سرتاسر جهان را گرفت.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG