لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

بازداشت‌های گسترده در تجمع معلمان در اصفهان


براساس گزارش رسانه‌ها و فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، یگان‌های ضد شورش به تجمع معلمان حمله کرده و به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کردند. 
براساس گزارش رسانه‌ها و فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، یگان‌های ضد شورش به تجمع معلمان حمله کرده و به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کردند. 

تجمع معلمان در شهر اصفهان مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر با حمله ماموران امنیتی مواجه شد و براساس گزارش‌ها «بازداشت‌های گسترده‌ای» در این شهر اتفاق افتاده است.

براساس فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، یگان‌های ضد شورش به تجمع معلمان حمله کرده و به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

گفته می‌شود که بین ۴۰ تا ۵۰ معلم که در این تجمع حضور داشتند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. با این حال هنوز مشخص نیست اتهام آن‌ها چه مواردی است و در کجا نگهداری می‌شوند.

برخی نیز در شبکه‌های اجتماعی خبر داده‌اند که نیروهای پلیس اقدام به ضبط گوشی‌‌های تلفن همراه معلمان کرده است.

معلمان ایرانی در ماه‌های گذشته دست‌کم دو بار در اعتراض به وضعیت و شرایط خود دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند. با این حال آن‌ها معتقدند که خواسته‌های‌شان چون افزایش حقوق و بهبود وضع معیشتی، بهبود وضعیت بیمه، مقابله با کالایی‌سازی و خصوصی‌سازی آموزش، و آزادی فعالان فرهنگی زندانی هنوز برآورده نشده است.

این اعتراض‌ها از جمله در شهرهایی چون ساری، کرمانشاه، قروه، دیوان‌دره، شیراز، ممسنی، کازرون، اصفهان، مریوان، تبریز، و خرم‌آباد برگزار شد.

در جریان دو اعتصاب معلمان در تابستان و پاییز سال جاری، نزدیک به ۱۰۰ نفر بازداشت شدند. برخی از این معلمان هنوز در زندان هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG