لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

سپاه پاسداران: چند عملیات انتحاری و ترور در نقاط حساس تهران خنثی شده است


سپاه پاسداران: چند عملیات انتحاری و ترور در نقاط حساس تهران خنثی شده است
سپاه پاسداران: چند عملیات انتحاری و ترور در نقاط حساس تهران خنثی شده است

محسن کاظمینی، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته که چند عملیات انتحاری و ترور در نقاط حساس تهران قرار بوده در روزهای عید نوروز انجام شود که سپاه توانسته این رشته عملیات را خنثی کند.

محسن کاظمینی روز دوشنبه به خبرگزاری فارس گفته است: «بچه های گمنام اطلاعات سپاه از مدت ها قبل از عيد بر روی تيم‌های تروريستی کار کرده و توانستند در زمان مناسب به بهترين شکل با آنها برخورد کنند. اين افراد، انجام عمليات‌های انفجاری، انتحاری و ترور در نقاط حساس تهران را در دستور کار داشتند.»

وی همچنین گفته اطلاعات سپاه به کار امنیتی خود ادامه می دهد و حتی در جریان انتخابات هم در برقراری امنیت حضور فعال داشته و مشکل خاصی در خصوص برهم خوردن امنیت در تهران مشاهده نشده است.

ایران در سه سال اخیر شاهد ترور افرادی مرتبط با فعالیت‌های اتمی خود از جمله چند دانشمند هسته‌ای بود. آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی پس از ترور مصطفی احمدی روشن، معاون بازرگانی تاسیسات هسته‌ای نظنز با صدور بیانیه‌ای، تررو دانشمندان هسته‌ای را به سرویس‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل مربوط دانست.

مصطفی احمدی روشن نخستین نفری نبود که با برنامه هسته‌ای ایران ارتباط داشت و در تهران قربانی سوء قصد شد. پیش از او چهار نفر دیگر نیز در دو سال گذشته هدف ترور عوامل ناشناس قرار گرفته‌اند که از این میان سه نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ترور افراد موسوم به «دانشمندان هسته ای» ايران در سال های اخير شدت گرفته و مقام های ايرانی کشورهای اسرائيل و آمريکا را مسئول اين ترورها دانسته اند.

در اوايل آذرماه سال ۱۳۸۹، دو موتور سوار بر روی خودروی حامل مجيد شهرياری، استاد فيزيک، عضو هيات علمی دانشگاه شهيد بهشتی و همچنين محقق جمهوری اسلامی ايران در پروژه سزامی، بمبی سوار کردند که موجب کشته شدن وی شد.

فريدون عباسی دوانی، رييس فعلی سازمان انرژی اتمی، نيز در همان روز در نقطه ای ديگر هدف سوء قصد قرار گرفت ولی از آن جان سالم به در برد.

در دی ماه سال ۱۳۸۸، مسعود علی محمدی، استاد فيزيک دانشگاه تهران، بر اثر انفجار بمب در جلوی منزل مسکونی اش کشته شد.


برگرفته از وبسایت رادیوفردا

XS
SM
MD
LG