لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۵

سپاه پاسداران امنیت مرز سراوان را به دست گرفت


رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران
رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران
به گزارش جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، تامین امنیت مرز سراوان بر عهده سپاه پاسداران قرار گرفت.

رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران روز شنبه به ایرنا گفت یگان های سپاه هم اکنون در نقطه مرزی سراوان مستقر شده اند و این بخش تحویل سپاه شده است. این امر با تصمیم شورای عالی امنیت ملی انجام گرفته است.

به گفته رمضان شریف درپی دو رویداد در مرز سراوان که اولی به کشته شدن ۱۴ مرزبان و دومی به ربودن ۵ مرزبان دیگر و احتمالا کشته شدن یکی از آنان منجر شده است «از حدود ۱۰ روز پیش ۳۰۰ کیلومتر از مرز سراوان به طور مستقیم در اختیار قرار گاه قدس سپاه قرار گرفته است».

او هدف از استقرار یگان های سپاه در این منطقه مرزی را «تامین امنیت پایدار» اعلام کرده است.

رمضان شریف گفت در نخستین ساعات ربودن مرزبانان، سپاه «تلاش ویژه ای کرد» که با شناسایی محل، قبل از انتقال مرزبانان به داخل پاکستان اقدامی انجام دهد اما این اقدام به گفته او «به دلایلی» انجام نشد و مرزبانان به داخل مرز پاکستان منتقل شدند. او درباره این دلایل توضیحی نداده است.

به گفته رمضان شریف اکنون تلاش هابرای آزادی کردن مرزبانان ربوده شده بر محور دیپلماتیک و توسط وزارت خارجه و کشور انجام می گیرد.

وزارت خارجه ایران از تشکیل کمیته ای ویژه آزادی مرزبانان دراین وزارت خانه خبرداده است.

سخنگوی سپاه پاسداران در باره سخنان روز جمعه فرمانده نیروی انتظامی در مورد این که سندی درمورد کشته شدن یکی از مرزبانان وجود ندارد، گفت: «آن چیزی که فرمانده نیروی انتظامی گفتند، براساس مبنای اطلاعاتی شان است». به گفته او از آنجا که مرزبانان به داخل مرز پاکستان انتقال یافته اند، این امر از طریق وزارت کشور و وزارت خارجه دنبال می شود.

روز جمعه فرمانده نیروی انتظامی در باره آخرین وضعیت مرزبان های ربوده شده گفته بود: «هنوز هیچ سندی در مورد صحت ادعای گروه جیش العدل، که او آن را «گروهک تروریستی» می خواند، در مورد کشتن یکی از مرزبانان وجود ندارد.
XS
SM
MD
LG