لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

عراق: کاروان و محل نشست رهبران داعش بمباران شد


ارتش عراق اعلام کرد کاروان خودروهای حامل رهبران "دولت اسلامی" هدف حمله نیروی هوایی عراق قرار گرفت. ارتش عراق این مطلب را روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد.

ارتش عراق پیشتر در روز یکشنبه گفته بود که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش نیز در این کاروان حضور داشت اما علی جوانمردی، خبرنگار صدای آمریکا به نقل از مقامات وزارت دفاع عراق گفت ظاهرا رهبر داعش در کاروانی که هدف قرار گرفت، حضور نداشته است.

پیشتر گزارش شده بود کاروان ابوبکر البغدادی در استان انبار، که تحت تصرف پیکارجویان داعش است، به سمت کرابله در غرب، یعنی نزدیک مرز سوریه در حرکت بود.

ارتش در بیانیه ای که ساعاتی قبل منتشر کرده بود، گفته بود که حمله هوایی در استان انبار صورت گرفت و هنوز مشخص نیست که آیا رهبر داعش در این حمله هوایی کشته شده است یا خیر.

ارتش گفته بود ابوبکر بغدادی برای شرکت در یک جلسه با فرماندهان داعش به کرابله می رفت و محل جلسه نیز بمباران شد اما منابعی در دولت عراق بعدا به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفتند که او در کاروان خودروهای رهبران داعش حضور نداشت.

علی جوانمردی گفت شماری از رهبران ارشد داعش در حمله هوایی کشته شدند.

حمله جنگنده های عراق به کاروان خودروهای رهبران داعش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

خبرگزاری رویترز نیز ساعاتی پس از بیانیه ارتش عراق گزارش داد که شماری از افراد ارشد داعش در حمله هوایی به محل نشست آنها در غرب عراق کشته شدند، اما به نظر می رسد ابوبکر بغدادی در میان کشته ها نبوده است. رویترز این خبر را به نقل از منابع بیمارستانی و ساکنان شهر گزارش داد.

در همین حال، طرفداران "دولت اسلامی" در توییتری گفته اند "خلیفه" آنها "حتی اگر" کشته شده باشد، زنده می ماند. ارتش آمریکا هنوز به گزارش های ارتش عراق واکنشی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG