لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۳

ژنرال دمپسی از احتمال افزایش پایگاه های نظامی در شمال عراق خبر داد


آمریکا افزایش پایگاههای نظامی در عراق را مورد نظر دارد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد مرحله بعدی تلاش های آمریکا برای کمک به ارتش عراق در جنگ با داعش، ممکن است طی ۶ تا ۸ هفته آینده آغاز شود.

کاخ سفید و وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه تصمیم باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را برای اعزام ۴۵۰ مربی نظامی دیگر آمریکایی به عراق، اعلام کردند.

​آنها در پایگاه نظامی تقدم، بین شهر رمادی و فلوجه، دو شهر عمده استان انبار که تحت کنترل داعش است، فعالیت می کنند.

سخنگوی پنتاگون گفت در تقدم، نیروهای آمریکایی به لشگر ۸ عراق مشاوره خواهند داد و وضعیت آنها را از نظر اطلاعات و لجستیک بهبود می بخشند. آنها همچنین سعی می کنند تا عشایر سنی را با دولت عراق مرتبط کنند و حضور آنها را در جمع نیروهای مردمی حامی دولت عراق بیشتر کنند.

ناکافی بودن ۴۵۰ كارشناس نظامی آمريكايی برای شکست داعش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز از احتمال ایجاد پایگاه های جدید نظامی آمریکا در عراق خبر داد.

هوشنگ حسن یاری، کارشناس امور نظامی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

ژنرال دمپسی در رم به خبرنگاران گفت زمانی که ارتش عراق آماده سازماندهی برای تهاجم به موصل شود، پایگاه نظامی دیگری نیز می تواند در شمال ایجاد شود.

علی جوانمردی خبرنگار صدای آمریكا از عراق می گوید اكثر عراقی ها اعزام اين تعداد كارشناس نظامی را كه تنها نقش آموزشی و مشورتی خواهند داشت، ناكافی می دانند.

کنت کتزمن، کارشناس خاورمیانه در مرکز پژوهش کنگره آمریکا، در گفتگو با صدای آمریکا اعزام مربیان نظامی به عراق را گامی موثر و در راستای استراتژی آمریکا توصیف کرد.

روز چهارشنبه لوید آستین فرمانده فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا در بغداد با خالد العبیدی وزیر دفاع عراق ملاقات و گفتگو کرد.

ازسوی دیگر قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا در عین آنکه تصمیم آقای اوباما برای اعزام نیروهای اضافی به عراق را تایید کردند ولی با انتقاد از استراتژی اواین اقدام را تنها یک اقدام تاکتیکی خواندند.

کنت کتزمن، کارشناس خاورمیانه در مرکز پژوهش کنگره آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

گروهی از سناتورهای دموکرات از جمله کریس مورفی نیز تلاش می کنند راه اعزام نیروهای رزمی آمریکا را برای جنگ با داعش در عراق و سوریه مسدود کنند و متممی در همین ارتباط برای الحاق به لایحه مجوز دفاع ملی پیشنهاد کرده اند.

دوسناتور دیگر جف فلیک و تیم کین نیز یک طرح دوحزبی را برای تسریع تصویب مجوز اقدام نظامی علیه داعش آماده می کنند

XS
SM
MD
LG