لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

نبرد شدید در رمادی میان نیروهای عراقی و داعش


نبرد شدید در رمادی میان نیروهای عراقی و داعش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

مسئولان حکومتی در استان انبار از ورود نیروهای داعش به داخل شهر رمادی خبر دادند.

شپول عباسی، خبرنگار صدای آمریکا می گوید جنگ سختی در حال حاضر در شهر رمادی در جریان است. نیروهای نظامی و ارتش عراق به کمک نیروهای مسلح محلی، در مقابل حملات داعش، ایستادگی می کنند، اما لحظه به لحظه، داعش در حال پیشروی است.

مقامات انبار می گویند، دولت عراق باید به نیروهای عشیره های سنی که در مقابل داعش می جنگند، اسلحه و تجهیزات لازم را ارائه دهد، چنان که این کمک ها را به نیروهای شیعه حشدی شعبی می کند.
خبرنگار صدای آمریکا می گوید داعش پس از شکست در تکریت و ترس از حملات نیروهای عراق به استان انبار و نینوا، حدود ۱۰۰۰ نیروی نظامی آموزش دیده خود را از سوریه به عراق گسیل داشت. این نیروها آموزش های لازم را در جنگ های نامنظم و شهری دیده اند.

عمار ایساوی، یکی از رهبران عشیره سنی در انبار می گوید، حکومت عراق، هیچ نقشه و راهکار نظامی برای مقابله با داعش ندارد. وی افزود ما با امکانات موجود، توانایی مقابله با داعش را نداریم.

خبرنگار صدای آمریکا می گوید بر اثر حملات هوایی جنگنده های عراق به منطقه قائم در استان انبار در مرز سوریه و عراق، ۴۳ نفر از پیکارجویان داعش کشته شدند. در میان کشته شدگان، نام ادیب خلیفاوی مشهور به ابو عظام مسول نظامی کل نیروهای داعش در سوریه و عراق دیده می شود.

شپول عباسی می گوید عطا الله الحمدانی، مسئول شهر جزیره در سوریه، ابو عمر الکوبیسی، مسول اطلاع رسانی و تبلیغات ولایت فرات نیز در میان کشته شدگان هستند.

در همین حال، در نبود حیدر العبادی، نخست وزیر عراق،که در سفر آمریکا به سر می برد، روژ نوری شاویس، معاون اول وی، اداره کشور را بر عهده دارد.

در جلسه اضطراری روز چهارشنبه دولت عراق به ریاست روژ نوری شاویس، معاون اول نخست وزیر عراق، اختصاص بودجه ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دینار به بخش تحقیقات و شناسی هویت قربانیان یافت شده در گورهای دسته جمعی بررسی شد.

XS
SM
MD
LG