لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۳

۷ سرباز عراقی روز پنج شنبه در آن کشور کشته شدند


۷ سرباز عراقی روز پنجشنبه در درگیری با مردان مسلح در آن کشور کشته شدند.

گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پلیس و بیمارستانی حاکی از آن است که تیراندازان ناشناس یک پاسگاه نظامی در تاجی واقع در ۲۰ کیلومتری شمال بغداد را زیر آتش گرفتند و ۴ سرباز را کشتند.

در استان انبار در غرب عراق، ۳ سرباز در جریان نبردی دو ساعته با مردان مسلح کشته شدند. این گروه مسلح به یک پاسگاه تحت کنترل نیروهای مسلح سنی طرفدار دولت عراق در گرمه حمله کردند. گرمه در ۹ کیلومتری شرق فلوجه واقع است.

گزارشی از هویت یا شمار تلفات حمله کنندگان این درگیری مخابره نشده است. ستیزه جویان سنی در تشکیلات موسوم به امارت اسلامی عراق مرتبط با القاعده، در گذشته به نیروهای امنیتی و جنگجویان سنی که با دولت شیعه عراق همکاری می کنند، حمله کرده اند.

رویترز گزارش داده که یک دهه پس ازحمله آمریکا به عراق که صدام حسین را سرنگون کرد، جناح های سنی، شیعه و کرد عراق هنوز نتوانسته اند راهی برای تقسیم قدرت پیدا کنند و شرایط امنیتی از گذشته بدتر شده است.

از سوی دیگر، در سوریه نیز موازنه اجتماعی شکننده عراق را زیر فشار بیشتری گذاشته و هراس بازگشت به خشونت سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷، زمانی که شمار کشته شدگان هر ماه گاهی از ۳ هزار تن فراتر می رفت، در عراق افزایش یافته است.
XS
SM
MD
LG