لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

نیروهای عراقی وارد نواحی شهری تل‌عفر شدند


نیروهای عراقی به سمت آخرین شهر بزرگ در اختیار داعش در این کشور پیشروی می کنند.
نیروهای عراقی به سمت آخرین شهر بزرگ در اختیار داعش در این کشور پیشروی می کنند.

سربازان عراقی روز سه شنبه و در سومین روز عملیات نظامی بازپس گیری تل عفر، وارد اولین نواحی شهری این مقر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش شدند.

تل‌عفر در شمال عراق،‌ آخرین منطقه بزرگ در دست داعش است و ارتش عراق امیدوار است با آزادسازی این شهر،‌ داعش را در کل کشور شکست دهد.

سرلشکر عبدل امیر رشید یار الله، فرمانده گروه ضد تروریسم در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای این گروه روز سه شنبه وارد محله ال خلیفه در جنوب غربی تل‌عفر شده اند.

سرتیپ حیدر فضیل از فرماندهان گروه ضد تروریسم نیز به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت نیروهای این گروه در حین پیشروی در تل عفر با مقاومت خاصی از سوی نیروهای داعش روبرو نشدند، هر چند که به سوی نیروهای عراقی راکت شلیک کرده و از خودروهای بمبگذاری شده و بمب های کنار جاده ایاستفاده کردند.

سرتیپ حیدر فضیل افزود انتظار می رود درگیری ها همزمان با پیش روی نیروهای عراقی به سوی مرکز شهر شدیدتر شود. وی گفت غیرنظامی ها از شهر فرار نکرده اند.

عملیات ارتش عراق برای آزادسازی تل‌عفر روز یکشنبه با حمایت آمریکا آغاز شد. ماه گذشته ارتش عراق در موصل که دومین شهر بزرگ این کشور است بر نیروهای داعش اعلام پیروزی کرد.

در عملیات آزادسازی تل‌عفر ارتش این کشور، پلیس نظامی فدرال عراق و نیروهای عمدتا شیعه در کنارگروه ضد تروریسم قرار گرفته اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG