لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

رمادی به تصرف داعش در آمد


شهر رمادی در عراق به تصرف داعش درآمد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

یک سخنگوی استاندار الانبار اعلام کرد شهر رمادی، مرکز استان الانبار به تصرف کامل پیکارجویان «دولت اسلامی» (داعش) در آمد. خبرگزاری رویترز نیز روز یکشنبه گزارش داد پیکارجویان داعش یک مقر ارتش عراق را تصرف کردند. این خبرگزاری می گوید نیروهای امنیتی «مرکز فرماندهی عملیات انبار» را پس از حمله پیکارجویان ترک کردند.

حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در این روز به نیروهای امنیتی عراقی دستور داد مواضع خود در استان الانبار را ترک نکنند و به شبه نظامیان شیعه نیز دستور داد وارد این استان سنی نشین شوند.

یک افسر عراقی به رویترز گفت پیکارجویان با بلندگو به نیروهای امنیتی می گفتند سلاح های خود را رها کنند و وعده می دادند که به آنها اجازه خواهند داد در امنیت، عقب نشینی کنند.

بر اساس گزارش ها، داعش روز یکشنبه عملیات وسیعی را در الانبار آغاز کرد. یک سخنگوی نخست وزیر عراق گفت دستور اعزام نیروهای شبه نظامی شیعه پس از رای گیری شورای استانی در موافقت با اعزام و استقرار این نیروها گرفته شد.

در همین حال، انفجار خودروهای بمب گذاری شده در شهر رمادی در روز یکشنبه، ۱۰ سرباز و پلیس عراقی را کشت.

پیکارجویان داعش در حال تقویت مواضع خود در رمادی، مرکز استان انبار هستند. آنها پرچم خود را هفته گذشته در بخشی از رمادی بلند کردند. به دنبال دو انفجار روز یکشنبه، درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی با پیکارجویان داعش صورت گرفت.

در سوریه، گزارش شده است نیروهای دولتی پیکارجویان داعش را از شهر باستانی پالمیرا (تدمر) عقب رانده اند.

در درگیری نیروهای دولتی سوریه با پیکارجویان داعش، ده ها نفر کشته شدند و یک سایت میراث جهانی یونسکو در معرض تخریب قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG