لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۳

وزارت دفاع آمریکا از کشته شدن یک عضو ارشد داعش خبر داد


طارق بن طهار العونی الحرزی، عضو کلیدی داعش، که در حمله هوای ائتلاف به رهبری آمریکا در شمال سوریه کشته شد
طارق بن طهار العونی الحرزی، عضو کلیدی داعش، که در حمله هوای ائتلاف به رهبری آمریکا در شمال سوریه کشته شد

وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، از کشته شدن یک عضو ارشد گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی در جریان حملات هوایی پهپادهای آمریکا در مناطق شمالی سوریه خبر داد.

پنتاگون در اطلاعیه پنجشنبه شب خود، این عضو کلیدی داعش را «طارق بن طهار العونی الحرزی» معرفی کرده و گفته است او که مسئول جذب نیرو و همچنین انتقال تجهیزات بوده است.

بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا، الحرزی که ۳۳ ساله و اهل تونس بوده،شانزدهم ژوئن (۲۶ خرداد ماه) در منطقه شدادی در شمال سوریه کشته شد؛ یک روز پس از کشته برادرش علی، در جریان حمله پهپادی ائتلاف در موصل عراق.

علی الحرزی در حمله تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۱۲ به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی دست داشت.

به گفته جف دیویس سخنگوی پنتاگون «مرگ (طارق الحرزی) بر توانایی داعش در جذب تروریست‌های پیکارجوی خارجی در سوریه و عراق، و همچنین انتقال افراد و تجهیزات در امتداد مرز سوریه و عراق تاثیر خواهد گذاشت.»

به دلیل همین نقش کلیدی او بود که وزارت خارجه ایالات متحده برای هر اطلاعاتی که به شناسایی و دستگیری زنده یا مرده او منجر شود، یک جایزه ۳ میلیون دلاری تعیین کرده بود

به دنبال پیشروی‌های سریع داعش در بخش‌های وسیعی در عراق و سوریه، رئیس جمهوری آمریکا شهریور سال گذشته اعلام کرد برای مبارزه با این گروه افراطی یک ائتلاف بین‌المللی تشکیل خواهد داد.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، در این مدت حملات هوایی زیادی علیه پیکارجویان افراطی این گروه در عراق و سوریه انجام داده است.

XS
SM
MD
LG