لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

نیروهای عراق و شبه نظامیان شیعه حملات داعش را دفع کردند


حمله هوايی اشتباهی به ارتش عراق در فلوجه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

نیروهای دولت عراق و شبه نظامیان شیعه، دو حمله گروه دولت اسلامی در استان انبار را دفع کردند.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در عراق، نیروهای داعش روز شنبه به حسبیه و یک منطقه دیگر در استان انبار حمله کردند اما کریم نوری، سخنگوی حشد شعبی یا بسیج نیروهای مردمی عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی پس از ساعتی موفق شدند پیشروی داعش را متوقف کنند.

گزارش آسوشیتدپرس به نقل از مقامات پلیس و نظامی عراق نیز حاکی است که نیروهای داعش بامداد شنبه با سلاح های سنگین به شهر حسبیه که در کنترل دولت قرار دارد حمله کردند. اما در پی نبردی چند ساعته با برجا گذاشتن سه خودرو و تعدادی کشته عقب نشینی کردند. دستکم ۱۰ سرباز و شبه نظامی مجروح شدند.

نیروهای عراقی حسیبه، در نزدیک رمادی را ماه پیش از تصرف داعش بیرون آوردند.

به گفته مقامات، در منطقه دیگری در استان انبار، سربازان با استفاده از موشک های ضد تانک، چهار اتومبیل حامل بمب های انتحاری را از بین بردند.

نیروهای عراقی، با پشتیبانی شبه نظامیان شیعه، در تلاش هستند مناطقی را که داعش در شمال و غرب کشور تصرف کرده است، پس بگیرند. ماه پیش گروه دولت اسلامی به پیروزی خیره کننده ای دست یافت، بر بخش های بزرگی از رمادی مسلط شد و مقادیر زیادی مهمات و چندین خود زرهی را که سربازان فراری برجا گذاشتند تصاحب کرد.

در تحولی دیگر، هواپیماهای ائتلاف نظامی علیه داعش، گروهی از نیروهای عراقی در فلوجه را به اشتباه مورد هدف قرار دادند. در این حمله ۲۰ نظامی عراقی کشته و زخمی شدند. هنوز دلایل وقوع حمله اشتباهی از سوی فرماندهان ائتلاف یا مقامات عراقی اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG