لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

کنگره آمریکا: اینترنت به بخشی از ستاد افراطگرایان اسلامی تبدیل شده است


کنگره: اینترنت به بخشی ازستاد مرکزی افراطگرایان اسلامی بدل شده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه چگونگی استفاده گروه‌های تروریستی مانند داعش از اینترنت را به منظور جلب اعضای بالقوه و همچنین برانگیختن تروریسم در داخل ایالات متحده، مورد بررسی قرار داد.

کمیته مجلس نمایندگان در امور امنیت داخلی کشور با حضور سه تن از کارشناسان اطلاعاتی و ضد تروریسم آمریکا از وزارت امنیت داخلی و اف.بی.آی، چگونگی بهره برداری گروه‌های ترور از رسانه‌های اجتماعی و اینترنت را برای پخش پیام‌هایشان مورد بررسی قرار داد.

مایکل مک کال رییس کمیته در آغاز جلسه گفت شبکه رسانه‌های اجتماعی به بخشی از ستاد مرکزی افراطگرایان اسلامی تبدیل شده‌اند.

وی افزود «گسترش تبلیغات آنلاین جهادی ها/ جبهه جدیدی درمبارزه ما علیه افراطگرایان اسلامی گشوده است. ما دیگر با تروریست‌هایی که در غار زندگی و فقط با پیک و قاصد کار می‌کنند، طرف نیستیم. ما با دشمنی روبرو هستیم که پیام دعوت به خشونتشان همزمان در اینترنت منتشر و تبلیغ می‌شود.»

بحث جلسه بر حادثه ماه گذشته در شهر گارلند ایالت تکزاس تمرکز داشت که دو شهروند آمریکایی پس از آنکه تلاش کردند به یک گردهمایی مسابقه برای ترسیم تصویر پیامبر اسلام حمله کنند، در مقابله با گارد محافظ کشته شدند. بعدا معلوم شد آنها به دعوت پیکارجویان اسلامگرا دست به این کار زده‌اند.

مایکل استاین‌بک دستیار مدیر ضدتروریسم اف.بی.آی گفت بر اساس یک مطالعه جدید، این تبلیغات نشان از تاثیر عظیم بر بینندگان آن دارد.

وی اضافه کرد «شما احتمالا با چندین هزار کاربران اصلی و مبلغانی روبرو هستید که پیامها را ترویج می‌کنند. و احتمالاً حدود ۵۰ هزار نفر در منابع آزاد، و در توئیتر، این پیام‌ها را بارها و بارها تکرار می‌کنند و شاید ۲۰۰هزار نفر این پیام‌ها را دریافت می‌کنند.»

کارشناسان اطلاعاتی می‌گویند یکی از بهترین شیوه‌های دفاعی در برابر تروریسم اینترنتی، به مشارکت گذاشتن اطلاعات کشف شده در فضای وب، میان سازمان‌های اطلاعاتی و پلیس است.

چنین مشارکتی بود که با هشدار به مجریان قانون در شهر گارلند تگزاس به آنها فرصت داد در برابر حمله آماده شوند، و ماه گذشته نیز به خنثی کردن توطئه مشابهی در آریزونا منجر شد.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG