لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۳

داعش یک مجتمع دولتی در شهر رمادی عراق را تصرف کرد


نیروهای امنیتی عراقی در حال دفاع از مراکز دولتی در برابر حملات پیکارجویان داعش در شرق رمادی در استان انبار عراق
نیروهای امنیتی عراقی در حال دفاع از مراکز دولتی در برابر حملات پیکارجویان داعش در شرق رمادی در استان انبار عراق

پیکارجویان گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش در پی درگیری‌های شدید با نیروهای امنیتی، توانستند روز جمعه یک مجتمع دولتی در رمادی، مرکز استان انبار در غرب عراق، را تصرف کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از شهردار رمادی، پیکارجویان داعش پس از آن که سربازان دولتی را مجبور کردند از این مجتمع خارج شوند، پرچم سیاه خود را بر افراشتند.

به گفته او، در این درگیری‌ ۱۰ مامور پلیس کشته شده و ده‌ها نفر از نیروهای امنیتی نیز مجروح شدند.

شهردار رمادی در ادامه افزود، مهاجمان که بخش‌های دیگری از شهر را نیز تصرف کرده‌اند، اکنون در حال حمله به مرکز فرماندهی عملیات انبار هستند.

در همین حال، یک عضو پارلمان عراق به بخش کردی صدای آمریکا گفت شهر کاملا در کنترل داعش قرار ندارد، و عقیده بر این است نیروهای دولتی هنوز در یک مرکز فرماندهی نظامی در غرب رمادی مستقر هستند.

حمله گروه داعش به مجتمع دولتی، با سه انفجار انتحاری تقریبا همزمان آغاز شد. پیکارجویان در این حمله از دو خودروی نظامی قبلا از ارتش عراق سرقت کرده بودند، استفاده کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این اتفاق ضربه‌ای به نیروهای دولتی تلقی می‌شود که در چندین جبهه برای بازستانی سرزمین‌هایی که پیکارجویان داعش در اوائل سال تصرف کردند، مبارزه می‌کنند.

رئیس شورای استان انبار نیز از بغداد درخواست اعزام نیروهای کمکی کرده است، و از ائتلاف به رهبری آمریکا نیز خواسته بر حملات هوایی علیه مواضع داعش بیافراید.

XS
SM
MD
LG