لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۱

پیشروی ارتش عراق علیه داعش در شهر هیت استان الانبار


ارتش عراق در ماه‌های اخیر با حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش به موفقیت‌هایی دست یافته است
ارتش عراق در ماه‌های اخیر با حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش به موفقیت‌هایی دست یافته است

ارتش عراق می‌گوید نیروهای ویژه ضدتروریسم آن کشور روز پنجشنبه در جنگ با پیکارجویان گروه افراطی داعش، به سمت شهر هیت در استان الانبار پیشروی کرده‌اند. پیشروی‌های اخیر نیروهای عراقی با حمایت ائتلاف به رهبری ایالات متحده صورت گرفته است.

یک افسر ارشد نیروهای ویژه ضد تروریسم عراق، واحدی که توسط نیروهای آمریکایی آموزش دیده و سه ماه پیش رهبری عملیات بازپس گیری رمادی را برعهده داشت، به خبرگزاری رویترز گفت این نیروها به یک کیلومتری مرکز شهر هیت رسیده‌اند.

بازپس گیری هیت، واقع در استان الانبار در ۱۳۰ کیلومتری غرب بغداد، به دلیل واقع شدن در کناره رود فرات و همچنین وجود پایگاه هوایی عین الاسد در نزدیکی آن، که صدها آمریکایی به آموزش نیروهای عراقی مشغول هستند، از لحاظ استراتژیک اهمیت بالای دارد و باعث می‌شود نیروهای داعش بیشتر به سمت غرب و به طرف مرز سوریه رانده شوند.

آزادسازی شهر هیت، همچنین باعث قطع راه‌های ارتباطی داعش با سامرا می‌شود.

ارتش عراق در بیانیه‌ای از ده‌ها هزار ساکن شهر هیت خواسته است تا از مراکز داعش در این شهر دور شوند.

داعش از سپر انسانی برای حفظ شهرهایی که به تسخیر در آورده استفاده کرده است. این باعث شده بازپس گیری نقاط اشغال شده از سوی نیروهای دولتی و ائتلاف با مشکل روبرو شود.

نیروهای عراقی در ماه‌های اخیر در مقابله با پیکارجویان گروه موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش، به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند و امیدوارند که موصل دومین شهر پرجمعیت عراق را نیز تا اواخر سال جاری بازپس بگیرند.

XS
SM
MD
LG