لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

پاداش چند میلیون دلاری برای مختل کردن منابع مالی داعش


ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد جریان غیر قانونی پول از تجارت نفت و قاچاق عتیقه جات به داعش را مختل کند.
ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد جریان غیر قانونی پول از تجارت نفت و قاچاق عتیقه جات به داعش را مختل کند.

ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد جریان غیر قانونی پول از تجارت نفت و قاچاق عتیقه جات به گروه تروریستی دولت اسلامی را مختل کند. به این منظور برنامه پاداش برای عدالت وزارت خارجه پاداشی بالغ بر ۵ میلیون دلار برای اطلاعاتی که منجر به اختلال عمده در فروش یا تجارت نفت و عتیقه جات توسط داعش یا از طرف آن منجر شود، پیشنهاد می کند.

داعش از طریق عملیات غیر قانونی نفت و قاچاق آثار باستانی غارت شده در سوریه و عراق، میلیون ها دلار به دست آورده است که آن را قادر می سازد به سرکوب مردم بی گناه و وحشیگری علیه آنها ادامه دهد.

این نخستین بار است که وزیر خارجه اجازه داده است از برنامه پاداش برای عدالت جهت اطلاعاتی که بتواند برای برهم زدن فروش یا تجارت نفت و عتیقه جات توسط یک سازمان تروریستی یا از طرف آن بکار رود استفاده شود.

کسانی که اطلاعاتی در این مورد دارند می توانند به نشانی www.rewardsforjustice.net در وب سابت، یاinfo@rewardsforjustice.net در ای- میل، یا آدرس پستی: Reward for Justice, Washington, D.C, 20520-0303 USA تماس بگیرند. افراد در آمریکای شمالی همچنین می توانند به این شماره تلفن بزنند:

1-800-877-3927. تمام اطلاعات کاملا محرمانه نگاهداشته خواهد شد.

مدیریت برنامه پاداش برای عدالت را اداره امنیت دیپلماتیک وزارت خارجه بر عهده دارد. برنامه از زمان آغاز در ۱۹۸۴، بیش از ۱۲۵ میلیون دلار به کسانی که اطلاعات معتبری ارائه دادند و موجب شدند تروریست ها دستگیر و زندانی شوند یا از عملیات تروریستی در سراسر جهان جلوگیری شود پرداخت کرده است.

شما می توانید ما را در توئیتر در https://twitter.com/Rewards4Justiceدنبال کنید.

XS
SM
MD
LG