لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

در انفجارهای عراق دهها تن کشته و مجروج شدند


یک رشته انفجار بمب های اتومبیلی و حملات انتحاری در روز پنجشنبه در عراق منجر به کشته شدن دست کم ۶۱ نفر کشته گرديد. بيش از ۲۰۰ نفر ديگر نيز مجروح شدند.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات پلیس حاکی است ، ۱۱ بمب اتومبیلی در ۸ محله در داخل و پیرامون پایتخت منفجر شد ، ۸ تن را کشت و بیش از ۱۲۰ نفر را مجروح کرد.

حملات بیشتری، از جمله دو بمب گذاری انتحاری، در شمال عراق صورت گرفت. یک بمب انداز انتحاری خود رو پر از مواد انفجاری را در محله ای مسکونی در روستای الموفقیه، در شرق موصل منفجر کرد، ۲۲ تن را کشت و ۵۰ نفر را مجروح کرد – ساکنان آن اکثرا اعضای اقلیت شباک هستند.

بمب انداز دیگر، که اونیفورم پلیس پوشیده بود، یک کمربند انفجاری را در کافه ای در شهر خورماتو منفجر کرد، ۴ تن جانسپردند و ۲۷ نفرمجروح شدند.

بمب دیگری در نزدیکی خانه یک خانواده شباک درموصل منفجرشد، کودکی را کشت و ۳ نفر را مجروح کرد. در همین حال مردان مسلح در دومین حمله به شهر پلیسی را کشتند وپلیس دیگری را مجروح کردند. یک تن نیز در جنوب کشته شد.

نماینده سازمان ملل متحد در عراق در بیانیه ای حمله درالموفقیه را به شدت محکوم کرد و گفت سازمان ملل متحد توجه ویژه ای به حفاظت از جوامع اقلیت ، که از حملات شنیع ومحدودیت های اقتصادی واجتماعی رنج می برند، دارد.

خشونت درعراق به سطحی رسیده که از سال ۲۰۰۸ به این سو دیده نشده، و هراس از بازگشت کشور به دوره خونریزی های فرقه ای که ده ها هزار تن را کشت افزایش یافته است.

با جدید ترین حملات، شمار کسانی که تاکنون در ماه اکتبر کشته شده اند به ۴۰۰ تن نزدیک شده است.
XS
SM
MD
LG