لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۷

نامزدهای جمهوریخواه: امریکا در استفاده از قدرت نظامی علیه ایران درنگ نخواهد کرد


آقای سنتوروم در نشست سالانه ايپک در واشنگتن، روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۰
آقای سنتوروم در نشست سالانه ايپک در واشنگتن، روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۰

ریک سنتوروم از ایالات متحده خواست آشکارا به ایران «اولتیماتوم» بدهد که یا تاسیسات اتمی خود را جمع کند، یا در غیر این صورت، امریکا «خودش آنها را خراب کند.»

نامزدهای جمهوریخواه: اامریکا در استفاده از قدرت نظامی علیه ایران درنگ نخواهد کرد

نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری امریکا ایران را مورد حمله قرار دادند و گفتند در استفاده از قدرت نظامی علیه تهران درنگ نخواهند کرد.

ریک سنتوروم سناتور سابق پنسیلوانیا، میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست، و نیوت گینگریج رییس سابق مجلس نمایندگان امریکا روز سه شنبه در جلسه کمیته روابط عمومی امریکا – اسراییل در واشنگتن، این مطلب را عنوان کردند.

ریک سنتوروم از ایالات متحده خواست آشکارا به ایران «اولتیماتوم» بدهد که یا تاسیسات اتمی خود را جمع کند، یا در غیر این صورت، امریکا «خودش آنها را خراب کند.»

سناتور سابق پنسیلوانیا گفت یک ایران اتمی «تهدیدی برای عاشقان آزادی در سراسر جهان است» و اگر ایران تسلیحات اتمی به دست آورد، از آن به عنوان سپری در محافظت از رژیمهای رادیکال و تروریستها در سراسر جهان استفاده خواهد کرد.

میت رامنی ایران را متهم کرد که برای «به گروگان گرفتن تمامی کره زمین» برنامه تسلیحات اتمی را دنبال می کند و، در اشاره ای به دشمنان اسراییل، گفت «آرام ساختن جهادیون هرگز به صلح منجر نخواهد شد.»

او گفت «قاطعیت ما با پشتیبانی قدرت نظامی و آمادگی برای کاربرد آن، تنها چیزی است که اوباشان و ظالمان به آن احترام می گذارند.»

سنتوروم و رامنی هردو پرزیدنت اوباما را متهم کردند که به اسراییل پشت کرده، و مقامات دولت را که می گویند ایران از بمب اتمی استفاده نخواهد کرد به مسخره گرفتند. سنتوروم گفت حرفهایی که از ایران شنیده می شود نشان نمی دهد که «بازیگران منطقی» آن کشور را اداره می کنند.

میت رامنی پرزیدنت اوباما را متهم کرد که رفتارش با اسرائیل در مقوله تنش با ایران درست نیست.

نیوت گینگریچ نیز که از طریق یک ارتباط ویدیویی با حاضران در جلسه کمیته روابط عمومی امریکا – اسراییل سخن می گفت هشدار داد و گفت در حالی که ایرانیان به توسعه برنامه اتمی خود ادامه می دهند و از آنچه او آن را «خط قرمز» نامید گذشته اند، امریکا نمی تواند فقط حرف بزند.

مقامات دولت اتهامات را رد کرده اند و می گویند همکاری بین اسراییل و امریکا در امور گوناگون کشوری و لشکری هرگز از این بهتر نبوده است.

XS
SM
MD
LG