لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۹

ممانعت از برگزاری مراسم ختم عزت الله و هاله سحابی


بنا بر گزارش های رسیده از تهران، پیکر هاله سحابی تحت تدابیر شدید امنیتی به گورستان لواسان منتقل و درتاریکی شب به خاک سپرده شد.

نیروهای امنیتی عصر چهارشنبه با مراجعه به منزل هاله سحابی، پیکر او را ابتدا به پزشک قانونی کهریزک و سپس به گورستان لواسان منتقل و پس از شست و شو بجا آوردن تکاليف دينی، در حضور شمار اندکی از بستگان و آشنایان آن به خاک سپردند.

منابع خبری نزدیک به حکومت ایران پیش از این دلیل مرگ خانم سحابی را عارضه قلبی اعلام کرده بودند.

اما یکی از نزدیکان هاله سحابی به صدای آمریکا گفت، علی رغم انتشار خبرهایی به نقل از شاهدان عینی مبنی بر کتک خوردن و آسیب دیدگی خانم سحابی از ناحیه ریه و مرگ ایشان در اثر ضرب و شتم، خانواده ایشان، طی مشورتی که با پزشکان مورد اعتمادشان داشته اند، به این جمع بندی رسیدند که خانم سحابی در اثر سکته قلبی ناشی از استرس فوت کرده است، و نه ضرب و شتم و آسیب دیدگی اعضای داخلی بدن.

امروز نیز طبق اعلام قبلی قرار بود مراسم ختم عزت الله و هاله سحابی در یکی از مساجد تهران انجام شود. اما بنا بر گزارش های رسیده از برگزاری این مراسم نیز ممانعت به عمل آمد.

براساس اخبار منتشر شده، اعضای دستگیر شده خانواده سحابی ساعاتی پس ازبازداشت آزاد شدند، اما از آزادی دیگر افراد دستگیر شده خبری منتشر نشده است. 

XS
SM
MD
LG