لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۱

واکنش های اصولگرايان به کنفرانس خبری احمدی نژاد


در کمتراز بیست و چهار ساعت پس از برگزاری دومین کنفراس خبری محمود احمدی نژاد در سال نود، گفته ها و موضع گیری های وی با واکنش ناظران بسيار و البته مخالفان دولت مواجه شد.

منتقدان و مخالفان دولت، ساعاتی پس از اتمام این کنفرانس، با ذکر مواردی همچون وقت محدود و ثبت سوالات خبرنگاران پیش از آغاز کنفرانس، نحوه مدیریت این جلسه از سوی عنادی معاون رسانه ای احمدی نژاد را غیر معمول و کنترل شده دانستند.

آنان با اشاره به خبرنگار آسوشیتد پرس و ثبت نام او در بخش سوالات سیاست خارجی و پرسش این خبرنگار از اختلافات دولت و روحانیت منتقد، این اقدام مدیران جلسه را نوعی گزینش خبرنگاران نامیده و کنفراس دیروز را کنترل شده دانستند.

خبرنگار آسوشیتدپرس پیش از طرح سوال خود چندین بار پوزش خواست و سپس سوال خود را درباره انتقاد‌های روحانیون نسبت به دولت مطرح کرد.

آقای احمدی نژاد در پاسخ به این پرسش و با لحنی طعنه آمیز آن را در چار چوب سیاست خارجی و دیکته شده از خارج نامیده و گفت، « اگر نوع نگاه‌مان را به صحنه‌ ایران عوض کنیم برداشتمان متفاوت می‌شود. ایران یک کشور آزاد است و همه در آن حق اظهار نظر دارند. علما و دیگران نظراتی دارند می توانند مطرح کنند.»

یکی دیگر از موارد مورد اشاره منتقدین در این کنفراس خبری، عدم رد اتهامات مربوط به ارتباط دولت با پدیده رمالی و جن گیری بود. آقای احمدی نژاد در پاسخ به چند سوال مطرح شده در این مورد، بدون رد این اتهامات و یا تکذیب ارتباط دولت با رمال های دستگیر شده گفت، حالا که رمال ها را دستگیر کرده اند بگذارند تا دولت کارش را بکند.

آقای احمدی نژاد همچنین در یکی از پاسخ های خود به نقل از آیت الله خامنه ای گفت که جز ۱۰ سال اول انقلاب و دوره او حرکت انقلاب در مسیر خودش نبوده است. معنایش این است که ما درست عمل کرده‌ایم. این در حالی است که آیت الله خامنه ای در تاریخ سوم خرداد امسال و جمعی از شاعران و ذاکرین اهل بیت گفته بود که یکى از مهمترین خصوصیات انقلاب اسلامى ایران این است که در طول این سى و دو سال، با وجود راهى دشوار و طولانى، این خط مستقیم در انقلاب مطلقاً زاویه پیدا نکرده است.

برخی از منابع محافظه کار مخالف دولت، این استناد آقای احمدی نژاد به گفته های آیت الله خامنه ای را نا درست دانسته و آن را نوعی سوء استفاده از رهبری نظام تعبیر کرده اند.

XS
SM
MD
LG