لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۰

احمدی نژاد اختلافش با خامنه ای را کم اهميت خواند


سر انجام پس از هفته ها اختلاف بین رئیس دولت و رهبری نظام اسلامی، سر انجام محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، شامگاه یکشنبه ۲۵ اردیبهشت، در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرد.

پیش از این وبسایت هفت صبح، از وبسایت های حامی دولت، گفته بود که آقای احمدی نژاد تنها در برنامه زنده تلویزيونی شرکت خواهد کرد.

پس از اعلام این خبر، وبسایت آینده، پایگاه خبری مخالف دولت، در مطلبی با عنوان «دو راهی صدا وسیما و نهاد ریاست جمهوری» از نگرانی محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای از گفته های آقای احمدی نژاد در برنامه زنده تلویزيونی خبر داد و این پرسش را مطرح کرد، اول اعلام موضع بعد برنامه زنده، یا اول برنامه زنده بعد اعلام موضع؟

برنامه زنده شب گذشته در حالی انجام شد که اختلافات بین محمود احمدی نژاد و آیت الله خامنه ای در روز های اخیر قدری ملایم تر می نمايد و آقای احمدی نژاد نیز با عنوان این مطلب که «نظام ولايی مترقی ترين و مردمی ترين نظام است» تلاش کرد تا فضای کنونی را فاقد تنش نشان دهد. اما با این وجود سخنان وی در این مصاحبه با واکنش های مختلفی روبرو شده است.

سایت عصر ایران، پایگاه خبری نزدیک به محمدباقر قالیباف، پس از پخش این مصاحبه در مطلبی با عنوان «علت اصلی دادن آنتن زنده به احمدی نژاد» نوشت، «نظام فرصت مجددی به احمدی‌نژاد داد تا بتواند جبران مافات نماید اما آقای احمدی نژاد چیزی جز تکرار مکررات نگفت و اگر نوار برنامه های قبلی ایشان را مجدداً پخش می کردند، چیزی جز همین موارد بر روی آنتن نمی رفت.»

مصاحبه آقای احمدی نژاد در حالی انجام شد که در هفته های اخیر بسیاری از محافظه کاران حامی آیت الله خامنه‌ای از رئیس دولت خواسته بودند تا ضمن شفاف سازی موضع خود درباره دستورات رهبری٬ در عمل نیز اطاعت خود را از ولی فقیه را نشان دهد. اما آقای احمدی نژاد نه تنها چنین کاری نکرد، بلکه حتی حاضر نشد به صورت ظاهری در باره اختلافات اخیر میان خود و رهبری نظام سخن بگوید.

اختلاف بر سر سفر ملک عبد الله پادشاه اردن به ایران، مقاومت در برابر حکم حکومتی آیت الله خامنه‌ای مبنی بر ادامه کار حیدر مصلحی به عنوان وزیر اطلاعات و همچنین برکناری هم زمان سه وزیر کابیه از سوی آقای احمدی نژاد از برجسته ترین موارد تنش مابین دولت و جریان حامی آیت الله خامنه ای در سال ۹۰ به شمار میرود.

XS
SM
MD
LG