لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۹

محمد رسول اف برنده بهترین کارگردانی بخش نگاه ویژه جشنواره کن شد


محمد رسول اف برنده بهترین کارگردانی بخش نگاه ویژه جشنواره کن شد
محمد رسول اف برنده بهترین کارگردانی بخش نگاه ویژه جشنواره کن شد

فیلم «به امید دیدار» ساخته محمد رسول اف فیلمساز ایرانی محکوم به زندان و محرومیت اجتماعی که در جشنواره جهانی کن به نمایش درآمده است، برنده جایزه بهترین کارگردانی بخش نگاه ویژه این جشنواره شد.

محمد رسول اف همراه با جعفر پناهی به دلیل ممنوعیت خروج از کشور نتوانست همزمان با نمایش فیلمش در جشنواره کن شرکت کند. مقامات جشنواره کن می گویند این فیلم بصورت زیرزمینی و بدون مجوز ارشاداسلامی ساخته شده است.

امیر کاستاریکا فیلمساز برجسته صربستان که ریاست هیئت داوران این بخش از جشنواره کن را برعهده داشت، جایزه بهترین کارگردانی را در غیاب رسول اف به همسرش اهدا کرد.

محمد رسول اف که همراه باجعفر پناهی محکوم به زندان و محرومیت از فعالیت های اجتماعی از جمله ممنوعیت خروج از کشور شده است، باوجود اعلام رفع ممنوعیت نتوانست به جشنواره کن برسد.

همسر رسول اف که به نام وی این جایزه را دریافت کرد در جریان دریافت جایزه گفت من از گروه سازندگان و همه کسانی که برای این فیلم زحمت کشیدند و همچنین از هیئت داوران این بخش از جشنواره تشکر می کنم.

ایمان میرزازاده وکیل مدافع رسول اف می گوید رفع ممنوعیت وی را دریافت کرده اما موکلش نمی تواند خود را به جشنواره برساند.

این وکیل دادگستری می افراید مجوز خروج رسول اف را دریافت کرده اما مقامات کن می گویند در تماس با رسول اف نگران وضعیت روحی او در تهران هستند.

فیلم به امید دیدار درباره وکیلی ست که قصد خروج از کشور را دارد.

XS
SM
MD
LG