لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۶

انفجار در مراسم افتتاح پالایشگاه نفت در آبادان


روز سه شنبه در مراسم افتتاح پالایشگاهی در شهر آبادان با حضور محمود احمدی نژاد، انفجاری روی داد که باعث کشته و زخمی شدن شماری از کارگران شد. پیش از این برخی کارشناسان و نماینده گان مجلس شورای اسلامی نسبت به خطرهای افتتاح این مرکز تولید بنزین، پیش از اتمام مراحل ساخت آن هشدار داده بودند.

این حادثه بلافاصله از سوی رییس و تعدادی از نمایندگان مجلس و نیز برخی منابع مخالف دولت، به دلیل آنچه که از آن بی توجهی هشدارها و عدم پذیرش مسئولیت و پاسخ گویی دولت ذکر شده مورد انتقاد شدید و پیگیری قرار گرفته است.

این اولین بار نیست که دولت محمود احمدی نژاد پروژه ای را پیش از اتمام آن افتتاح می کند. اما این بار بنا به دلایل مختلف و خصوصا پس از علنی شدن اختلافات بین دولت و رهبری، این حادثه از سوی مخالفان دولت و محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای به شکل جدی تری دنبال می شود.

روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، روز سه شنبه چهارم خرداد ماه با انتشار مطلبی به نقل از احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، نوشته است که جریان به گفته این روزنامه انحرافی ريشه در دوران سازندگی دارد. آقای جنتی ضمن مقایسه جریان موسوم به انحرافی با جریان های فراماسونری هشدار می دهد که جريان انحرافی با پول های نامشروع می خواهد مجلس را قبضه کند.

روزنامه جوان در همین روز در وبسایت اینترنتی خود، جوان آنلاین، جریان موسوم به انحرافی را متهم به ائتلاف با به گفته او فتنه گران کرده است. جوان آنلاین با اشاره به یکی ازمطالب منتشر شده در وبسایت جرس، پایگاه خبری منتسب به جنبش سبز، تصریح می کند که شباهت های فراوانی مابین جریان منتسب به اسفندیار رحیم مشایی و جنبش سبز وجود دارد.

با وجود شدت گرفتن حمله ها در روز های اخیر ناظران به سکوت بسیاری از چهره های جریان انحرافی در قبال اتهامات وارده اشاره دارند.

وبسایت محرمانه نیوز، یکی از وبسایت های زنجیره ای نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی، روز گذشته ویدیویی را منتشر کرد که با شعار ظهور نزدیک است آغاز و آقای احمدی نژاد را در حال روزه خوانی و درازکش در یک قبر نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG