لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

برخي محافل محافظه کار فعاليت هاي انتخاباتي را آغاز کردند


با نزدیک شدن به انتخابات دورنهم مجلس شورای اسلامی، برخی از جریانهای سیاسی محافظه کار در ایران، فعالیت های زود هنگام خود را برای پیروزی در انتخابات آغاز کرده اند.

وبسایت جهان نیوز، پایگاه خبری منتقد دولت محمود احمدی نژاد، در روزهای پایانی سال ۸۹، از گرد همایی انتخاباتی زود هنگامی خبر داد که در آن اعضای ستاد های انتخاباتی محمود احمدی نژاد حضور داشته و اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد، نیز به سخنرانی پرداخته است.

به گزارش جهان نیوز دراین نشست ضمن بررسی موقعیت جریان حامی دولت در انتخابات آتی، آماده سازی این جریان برای تصاحب مجلس نهم شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

این در حالی است که در ماه های اخیر، جریان محافظه کار مخالف دولت و حامی آیت الله خامنه ای، ضمن تندتر کردن حمله های خود نسبت به دولت، نوک پیکان حملات را به سوی آقای مشایی نشانه گرفته است. نمايندگان اين جريان حتی وی را عامل انحراف جریان موسوم به اصول گرایان و رهبر فتنه ای جدید دانسته اند.

بنا بر آخرین اخبار رسیده از ایران، به نقل از حمید رضا فولادگر، عضو کمیسیون ماده ده احزاب، به تازگی و با حمايت آقای مشایی، تقاضای راه اندازی هفت حزب تازه به این کمیسيون ارائه شده است.

حمیدرضا فولادگر در خصوص وضعیت کنونی حزب اعتماد ملی، به دبیر کلی مهدی کروبی، گفته است، اعتماد ملی دچار خود تعطیلی شده و فعلا حزبی به آن شکل وجود ندارد و دلیل این وضعیت نیز عدم اعتقاد اعضای این حزب به خط مشی سیاسی آقای کروبی است.

به اعتقاد کارشناسان، عدم حضور احزاب اصلاح طلب در انتخابات آینده، و آرایش جدید جریانهای محافظه کار در ایران، شرایط جدیدی ایجاد خواهد شد که رویارویی های آتی، مابین دو جریان محافظه کار نزدیک به دولت، و محافظه کاران حامی آیت الله خامنه ای از نتایج آن خواهد بود.

XS
SM
MD
LG