لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۲۳

ايران وجود مشکلات ناشی از تحريمها را برای سوختگيری هواپيماهای خود تکذيب کرد


وزارت امور خارجه ايران گزارش هايی را که حکايـت از امتناع تحويل سوخت به هواپيماهای ايرانی در فرودگاه های بين المللی دارد، تکذيب کرد.

رامين مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه ايران اعلام کرد از زمان «قانون تحريم فراگير ايران» که هفته گذشته در آمريکا عليه ايران وضع شد هيچگونه محدوديت تحويل سوخت برای هواپيماهای ايرانی، به وجود نيامده است.

روز دوشنبه خبرگزاری ايسنا به نقل از يک مقام بلندپايه هواپيمايی در ايران گزارش کرد که فرودگاه های بريتانيا، آلمان و امارات متحده عربی از تحويل سوخت به هواپيماهای ايرانی، امتناع می کنند.

مقامات بريتانيا، آلمان و امارات متحده عربی در مورد هرگونه ممنوعيت سوخت گيری هواپيماها اظهار بی اطلاعی کردند اما يک منبع خبری در امارات متحده عربی می گويد يک شرکت خصوصی در آن کشور از تحويل سوخت به يک هواپيمای ايرانی، خودداری کرده است.

در همين حال جمهوری اسلامی ايران همچنان هرگونه تأثير اقتصادی ناشی از تحريم های تازه آمريکا را رد می کند. قانون تحريم فراگير ايران، اقتصاد ايران را در بخش های انرژی و مالی، هدف گرفته است. محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران روز دوشنبه گفت مردم ايران ثابت خواهند کرد که تحريم ها با شکست روبرو می شوند.

XS
SM
MD
LG